Кремль відхилив заклик генсека ООН повернутися до Чорноморської зернової угоди

Джерело: Reuters

У вівторок, 25 липня, Кремль заявив, що Росія не повернеться до “Чорноморської зернової ініціативи” та відхилив заклик Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша повернутися до неї.

Гутерреш у понеділок, 24 липня, закликав Росію відновити дозвіл Україні на безпечний експорт зерна. Але Кремль відхилив цей заклик, заявивши, що угода, пов’язана з російськими інтересами, не виконується.

Прессекретар РФ Дмитро Пєсков зазначив, що для Росії було б важливо обговорити постачання зерна з африканськими країнами на російсько-африканському саміті в четвер і п’ятницю.

Під час затримки із погодженням безпекової допомоги Конгресом США, Словенія не зволікала та, ймовірно, таємно спорядила Україні військову допомогу.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.