Порошенко представив депутатам Європарламенту стратегію безпеки для України і ЄС

Джерело: Європейська Солідарність

Лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко на запрошення Президента Європейської народної партії (ЄНП) Манфреда Вебера напередодні надзвичайного засідання Європейської Ради представив фракції ЄНП в Європарламенті стратегію безпеки для України.

Стратегія, яку представив Порошенко, включає 5 складників:

1. Військова допомога, в тому числі протиповітряна оборона. 

“Підтримка України не повинна припинятися. Нам потрібні безпілотники, системи радіоелектронної боротьби, артилерійські снаряди, ракети великої дальності, винищувачі», – сказав Порошенко.

2. Інвестиції в українське військове виробництво

“За прикладом нідерландсько-данської ініціативи, нам потрібні передові технології, спільне виробництво та розробки в Україні”.

3. Посилення санкцій проти Росії, спрямованих на сировину, викопне паливо, СПГ, тіньовий флот і сектор атомної енергетики, а також конфіскацію та використання заморожених російських активів.

Порошенко переконаний – “Коаліція охочих” та “чоботи на землі”, запропоновані на саміті у Лондоні, це потужний механізм стримування, який необхідно запровадити після мирної угоди.

4. Фінансова допомога

“Стабільна достатня фінансова допомога для забезпечення макроекономічної стабільності, у тому числі шляхом конфіскації та використання заморожених російських активів”.

5. Членство в НАТО

“Членство в НАТО для України є єдиною життєздатною довгостроковою гарантією безпеки — воно залишиться незважаючи ні на що, і незалежно від вимог Путіна до НАТО.  Процес вступу до ЄС має залишатися заснованим на заслугах, але має бути прискорений”, – вважає Порошенко.

Лідер “Євросолідарності” наголосив, що для Європи вкрай важливо посилити свою обороноздатність і відповідальність за безпеку на континенті.

“У контексті завтрашнього позачергового засідання Європейської Ради моє головне повідомлення: настав час для дій, а не лише для дискусій. Європейські лідери повинні сформувати довгострокову архітектуру європейської безпеки на наступне десятиліття. Ми повинні усвідомити весь масштаб викликів, з якими ми стикаємося, і діяти рішуче. Більше ресурсів, більше дій – але, перш за все, потрібно більше політичної волі”, – закликав п’ятий президент.

Він привітав комплексну оборонну стратегію ЄС, яку представила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, і наголосив – Україна має бути повністю залучена до його реалізації.

“Після Лондонського саміту з питань безпеки нам потрібне спільне європейське бачення справедливого та тривалого миру, заснованого на довгострокових інтересах України та Європи. Це бачення має бути представлене Вашингтону та мати можливість підкріплення. І нарешті: Україна та ЄС повинні бути присутні на всіх переговорах, щоб забезпечити фундаментальний принцип “нічого про Україну без України” та “нічого про Європу без Європи”. Тільки разом ми можемо перемогти”, – підсумував Петро Порошенко.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.