Нова Зеландія звільнила свого посла у Британії через його «критичні коментарі» про Трампа

Джерело: Reuters

Очільник МЗС Нової Зеландії Вінстон Пітерс повідомив про звільнення посла у Великій Британії після його заяв про президента США Дональда Трампа, які у відомстві розцінили “критичними”.

Посол Філ Гофф висловився про американського президента на форумі у Лондоні 4 березня. У своїй заяві він, імовірно, засумнівався у тому, що Трамп знає історію, порівнявши його спроби відновити стосунки з Росією з діями Вінстона Черчилля, який боровся з нацистською Німеччиною.

“Президент Трамп повернув бюст Черчилля в Овальний кабінет. Але як ви думаєте, він дійсно розуміє історію?”, – сказав Гофф під час панельної дискусії з главою МЗС Фінляндії Еліною Валтонен.

За словами Пітерса, ці слова Гоффа були такими, які “глибоко розчаровують”.

“Вони не відображають погляди уряду Нової Зеландії та роблять його позицію Верховного комісара у Лондоні неспроможною”.

Гофф, колишній міністр закордонних справ і депутат від лівоцентристської Лейбористської партії, був призначений послом у Великій Британії у 2023 році.

Пітерс очолює популістську партію NZ First у нинішній правій коаліції, яка керує Новою Зеландією.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.