Спростування: Держдепартамент і Білий дім не видаляв угоду про гарантії безпеки з Україною

Джерело: соцмережі

У мережі шириться інформація про те, що Білий дім і Держдепартамент США нібито видалили з офіційних сайтів сліди підписання угоди про гарантії безпеки між Україною та США. Проте ця інформація не відповідає дійсності.

Насправді, угоду не видаляли – вона ніколи не публікувалася на сайті чинної адміністрації США, оскільки такий підхід є стандартною практикою. Документи попередніх адміністрацій зберігаються в Національному архіві США.

Також угода, як і раніше, доступна на сайті Держдепартаменту, що підтверджує факт її чинності. Таким чином, заяви про те, що США намагаються “стерти” свої зобов’язання, не мають під собою реальних підстав.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.