У Литві вважають, що Росію можна перемогти лише військовим шляхом, а не дипломатією

Джерело: LRT

Директор Литовського департаменту державної безпеки (ДДБ) Дарюс Яунішкіс зазначив, що, попри прагнення США вирішити війну в Україні шляхом дипломатії, перемога над Росією може бути досягнута тільки військовим шляхом.

Цю заяву було зроблено під час презентації оцінки загроз національній безпеці, підготовленої литовською розвідкою та Другим департаментом оперативних служб (ВДОС).

“Росію можна перемогти тільки військовим шляхом, а не дипломатією, на жаль”, – сказав Яунішкіс.

Згідно з литовською розвідкою, дипломатичне припинення війни Росії в Україні найближчим часом малоймовірне.

“Ми бачимо небажання Росії закінчити цю війну; Росія, безсумнівно, намагається завершити війну тільки на вигідних для себе умовах, – додав він. – За нашою оцінкою, Росія не покладатиметься на дипломатію, а тільки на грубу силу, намагаючись захопити якомога більше територій або окупувати всю Україну, пояснюючи це тим, що вона просто захищає себе від загрози НАТО”.

За даними звіту литовської розвідки, міжнародний тиск не змінює позицію Росії, а її наближення до Ірану та Північної Кореї свідчить про готовність Москви співпрацювати з будь-якими союзниками для протистояння Заходу.

У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.

Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.

Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.

Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.