Безпілотники вперше з початку війни атакували Чувашію

Джерело: глава Чувашії Олег Ніколаєв/Telegram

Вранці 9 березня Збройні сили України, ймовірно, завдали удару по підприємству у Чебоксарах. Так, глава Чувашії Олег Ніколаєв заявив, що безпілотник атакував комбінат “Буревісник”.

Про наслідки влучання та можливі збитки він не повідомляв, лише зазначив, що “об’єкт нафтобази перебуває на реконструкції”. Також Ніколаєв заявив, що “ситуація під контролем”, а на місці працюють екстрені служби.

Це перший випадок удару дрона по Чувашії від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Відкриті джерела вказують, що комбінат “Буревісник” належить Росрезерву та використовується для зберігання нафти й нафтопродуктів. Об’єкт розташований за 970 кілометрів від кордону з Україною.

Вранці міноборони РФ відзвітувало про нібито збиття 88 безпілотників у восьми регіонах, але Чувашію у звіті не згадало.

Це вже четвертий об’єкт Росрезерву, що зазнав удару. Раніше дрони атакували аналогічні сховища в Ростовській області РФ — зокрема, нафтобазу в Пролетарському та комбінат “Атлас” у Каменську-Шахтинському. У першому випадку пожежу вдалося загасити лише через 18 днів, у другому — через 12. Також вдалося пошкодити комбінат “Кристал” у Саратовській області РФ, де зберігається пальне для аеродрому “Енгельс-2”, що є місцем базування стратегічних бомбардувальників, які РФ використовує у війні проти України.

У ніч на 9 березня атаки також зазнали Бєлгородська (52 дрони), Липецька (13), Ростовська (9), Воронезька (8), Астраханська (3), Рязанська (1), Курська області (1) та Краснодарський край (1). Тимчасово припиняли роботу аеропорти Астрахані, Волгограда, Владикавказа, Нижнього Новгорода та Казані.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.