Очільника нью-йоркського ФБР змусили подати у відставку через критику адміністрації Трампа

Джерело: NYT

Очільник нью-йоркського відділення ФБР Джеймс Деннегі повідомив, що його змусили покинути свою посаду після зіткнень з посадовцями Міністерства юстиції через директиви адміністрації Трампа.

Як розповіли у виданні, Деннегі викликав невдоволення чиновників адміністрації Трампа, підтримавши керівників бюро, які відмовлялися передати імена тих, хто розслідував напад на Капітолій 6 січня 2021 року.

Окрім того, Деннегі розлютив генеральну прокурорку Пем Бонді, яка стверджувала, що нью-йоркський офіс не передав усі слідчі матеріали у справі Джеффрі Епштейна, фінансиста, звинуваченого у секс-торгівлі, який покінчив життя самогубством у в’язниці. Проте Бонді не надала доказів на підтвердження своїх звинувачень.

“У п’ятницю пізно ввечері мене повідомили, що я маю подати документи на відставку сьогодні, що я і зробив. Мені не пояснили причину цього рішення. Незважаючи на це, я вибачаюсь перед вами за те, що не зміг виконати свої зобов’язання перед вами”, – написав посадовець в листі до колег.

За даними видання, відставка Деннегі сталася після скорочень у ФБР, коли майже десяток керівників у штаб-квартирі були несподівано звільнені.

При цьому незрозуміло, яку роль у звільненні Деннегі відіграв новий директор ФБР Каш Патель. Однак у п’ятницю – у той же день, коли Деннегі було повідомлено про відставку – Патель записав двохвилинне відео для співробітників бюро, в якому пообіцяв підтримувати підлеглих.

“Я боротимуся за вас щодня. Я візьму на себе всю критику”, – сказав він.

Примусова відставка Деннегі, якого поважали в бюро, ймовірно, ще більше похитне організацію, яка вже перебуває під тиском.

Деннегі, який сім років служив офіцером морської піхоти США, перш ніж приєднатися до бюро у 2002 році, більшу частину своєї кар’єри займався контррозвідкою. Перед тим, як очолити нью-йоркський офіс ФБР, він протягом двох років керував офісом у Ньюарку. Однак основна частина його кар’єри пройшла в Нью-Йорку та у штаб-квартирі у Вашингтоні, зокрема на посаді керівника контррозвідувального та кібернетичного підрозділу нью-йоркського офісу.

У п’ятницю Бонді заявила, не надавши підтвердження, що офіс Денегі навмисно приховував інформацію, яку вимагало Міністерство юстиції.

У четвер вона написала листа Пателю, в якому зазначила, що їй “неодноразово запевняли у ФБР”, що вона отримала повний пакет документів щодо розслідування та звинувачення Епштейна.

Проте в її листі стверджувалося, що нью-йоркський офіс ФБР передав лише малу частину цих матеріалів.

“Коли ми з вами говорили вчора, ви були так само здивовані, як і я, коли дізналися цю нову інформацію”, – йдеться у листі Бонді до Пателя. У документі зазначалося, що ФБР має передати “повний і завершений комплект матеріалів у справі Епштейна” до її офісу до ранку п’ятниці. Вона також наказала “негайне розслідування щодо того, чому мій наказ ФБР не був виконаний.” Того ж дня Денегі було повідомлено про необхідність подати у відставку.

Зазначається, що в січні виконуючі обов’язки керівників ФБР Браян Дрісколл і Роберт Кіссейн відмовилися надати список персоналу, який брав участь у розслідування нападу на Капітолій 6 січня 2021 року. Еміль Бове, тимчасовий заступник генерального прокурора, звинуватив їх у непокорі. Зрештою, ФБР передало цю інформацію.

Деннегі тоді став на захист керівників ФБР і закликав підлеглих “стояти на своєму”, після того як адміністрація Трампа почала тиснути на чиновників, які брали участь у розслідуванні подій 6 січня. Він також похвалив тимчасових керівників бюро за захист його незалежності.

У листі до колег він написав, що серед найцінніших якостей бюро, за якими він буде сумувати, є його незалежність.

“Ми не здамося. Ми не похитнемося. Ми не пожертвуємо тим, що правильно, ні заради чого, ні заради кого”, – зазначив він.

Як зауважили у виданні, в своєму листі він використав різку риторику, яка перегукувалася з його попереднім зверненням до підлеглих.

“Мені багато разів у житті казали: “Коли ти опинився в ямі, іноді краще припинити копати”. До біса це. Я ніколи не перестану захищати це місце. Я просто робитиму це з гордістю поза межами системи,” – наголосив Деннегі.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.