Між Україною та США відбулися позитивні переговори: все пройшло продуктивно – FT

Джерело: Financial Times

11 березня у Саудівській Аравії відбулися переговори між делегаціями США та України, метою яких було узгодити співпрацю між Києвом і Вашингтоном, а також відновити постачання зброї та обмін розвідданими.

Українська делегація під керівництвом глави ОП Андрія Єрмака мала запропонувати США план часткового припинення вогню, що передбачає утримання від ракетних та дронових далекобійних ударів, атаки на енергетичну інфраструктуру, а також військові дії в Чорному морі.

Єрмак заявив в Telegram перед зустріччю в Джидді: “Зустріч з американською командою почалася дуже конструктивно. Ми працюємо над справедливим і тривалим миром”.

Переговори відбуваються на тлі нових атак між Україною та Росією. У вівторок в Москві повідомили про найбільшу за всю історію дронову атаку на столицю з початку повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році. Всього нібито було збито 343 дрони, з яких понад 90 націлювались на Москву.

В Україні також повідомили про нові російські удари дронами по кількох регіонах. У Києві підтвердили, що українські дрони атакували нафтопереробний завод у Москві та інші стратегічні енергетичні об’єкти.

Міністерство оборони Росії поскаржилося, що атака була спрямована на демонстрацію здатності України продовжувати бойові дії напередодні переговорів.

Глава делегації США, державний секретар США Марко Рубіо, повідомив, що його команда хоче “зрозуміти позицію України” та оцінити можливі поступки з боку Києва.

Росіяни не зможуть захопити всю Україну, і очевидно, що буде дуже важко для України в короткий термін вигнати їх назад до кордонів 2014 року, — зазначив Рубіо.

Український президент Володимир Зеленський відвідав Саудівську Аравію для зустрічі з наслідним принцом Мухаммедом бін Салманом. Однак, він не бере участі в переговорах із США. Глава держави акцентував, що “позиція України в цих переговорах буде повністю конструктивною”.

Переговори відбулися після нещодавнього загострення відносин між Україною та адміністрацією президента США Дональда Трампа, що призвело до зупинки військової допомоги і затримки підписання угоди про надра.

На тлі цих переговорів Росія повідомила про нові досягнення на фронті у Курській області, яку в серпні захопили українські війська.

Додамо, в ОП повідомили, що за результатами зустрічі, Україна висловила готовність прийняти пропозицію США щодо негайного запровадження тимчасового, 30-денного режиму припинення вогню, який може бути продовжений за взаємною згодою сторін, за умови прийняття та одночасного виконання Російською Федерацією. Сполучені Штати доведуть до відома Росії, що взаємність з боку Росії є ключем до досягнення миру.

Своєю чергою, Сполучені Штати негайно скасовують паузу в обміні розвідданими та відновлюють безпекову допомогу Україні.

Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль як частини мирного процесу, зокрема під час вищезгаданого режиму припинення вогню, включно з обміном військовополоненими, звільненням утримуваних цивільних осіб та поверненням примусово переміщених українських дітей.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.