Росія чекає від США деталей плану щодо 30-денного припинення вогню в Україні

Джерело: Reuters

У Кремлі заявили, що очікують подробиць від США щодо пропозиції про 30-денне перемир’я в Україні.

Речник Кремля Дмитро Пєсков під час пресконференції зазначив, що вони уважно вивчають результати зустрічі США та України 11 березня і очікують повідомлень від держсекретаря США Марко Рубіо та радника Білого дому з нацбезпеки Майка Волтца.

“Рубіо та Волтц сказали, що передадуть нам детальну інформацію по різноманітних каналах про суть перемовин, які відбулись у Джидді. Спершу ми повинні отримати цю інформацію”, – сказав Пєсков відповідаючи на питання про те, чи вимагатиме РФ зняття санкцій в обмін на перемир’я.

Напередодні, після перемовин з українською делегацією, Марко Рубіо заявив, що США сподіваються на згоду Росії, а негативна відповідь дасть Вашингтону зрозуміти справжні цілі Кремля.

Він додав, що 12 березня відбудуться контакти з Росією, що Європа має бути учасником будь-яких гарантій безпеки, і що питання санкцій ЄС проти РФ також обговорюватиметься.

При цьому Reuters раніше повідомляв, що навряд чи президент РФ Володимир Путін погодиться на 30-денне припинення вогню в Україні.

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів переговори з представниками адміністрації  президента США Дональда Трампа. Головною темою розмови було питання припинення вогню в Україні.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.

Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.

Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.