Кількість хворих на Паркінсон зросте удвічі до 2050 року – дослідження

Джерело: Health

Результати нового дослідження засвідчили, що до 2050 року кількість випадків хвороби Паркінсона зросте у понад два рази порівняно з показниками 2021 року.

Науковці використали дані про поширення хвороби Паркінсона в 195 країнах світу з 1990 по 2021 рік та змоделювали поширення випадків захворювання в майбутньому. Зокрема, експерти враховували такі фактори, як зростання чисельності населення та частоту появи хвороби Паркінсона в людей різних статі та віку.

Відтак, з’ясувалося, що кількість людей, які житимуть із цим захворюванням у 2050 зросте до 25 мільйонів.

При цьому вказано, що найбільше випадків хвороби Паркінсона буде у Східній і Південній Азії, а найменше — в Океанії, Австралії та прилеглих островах. Водночас найбільш відчутним буде приріст кількості випадків хвороби Паркінсона в Африці на південь від Сахари — майже в чотири рази порівняно з 2021 роком, а найменший — у Східній і Центральній Європі.

За словами вчених, у 2050 році зростання кількості випадків хвороби Паркінсона очікується в усіх країнах, незалежно від рівня достатку, однак сильнішим він буде в країнах із середнім рівнем розвитку.

Хоча вже у 2021 році частота появи хвороби Паркінсона в чоловіків була у 1,46 раза вищою, ніж у жінок, у 2050 цей розрив зросте до 1,64 раза.

Що впливає на поширення хвороби Паркінсона?

Основні симптоми хвороби Паркінсона включають тремор, уповільненість рухів, м’язову жорсткість та порушення балансу. Також хвороба може супроводжуватися немоторними симптомами, такими як депресія, тривога та проблеми з пам’яттю.

Запобігти хворобі Паркінсона повністю не можна, утім можна знизити ризик її розвитку. Одним із дієвих способів є регулярна фізична активність, яка допомагає підтримувати здоров’я нервової системи та покращує загальний стан організму.

Також вчені радять дотримуватись здорового способу життя, який включає збалансоване харчування, уникання токсичних речовин, таких як пестициди, та контроль за стресом.

Соціальна активність і підтримка зв’язків з іншими людьми також позитивно впливають на психічне здоров’я.

10 травня відзначають Всесвітній день мігруючих птахів, Всесвітній день вовчака, Всесвітній день кактуса, Всесвітній день справедливої торгівлі, День вітряка та Міжнародний день арганії. Християни сьогодні вшановують святого апостола Симона Зилота.

За даними синоптиків у суботу, 10 травня, частину країни накриють опади.

На 71-му році життя помер американський режисер Джеймс Фолі, відомий за роботою над двома частинами кіносерії “П’ятдесят відтінків сірого” та низкою кліпів Мадонни.

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Міністерство закордонних справ України висловило демарш державам, чиї лідери взяли участь у параді в Москві 9 травня.