74% українців підтримують продовження боротьби з РФ навіть без допомоги США – The Economist

Джерело: The Economist

Видання The Economist провело опитування українців після того, як між Україною та США погіршились стосунки наприкінці лютого.

Опитування Ipsos на замовлення The Economist проводили телефоном, загалом опитавши 1000 громадян України. Опитування відбулось у період з 5 по 10 березня, тобто, до перемовин у Саудівській Аравії 11 березня, після яких стосунки США та України налагодились.

Опитування показало, що 74% українців підтримують боротьбу з російським агресором навіть без допомоги Сполучених Штатів. Переважена більшість – 59% опитаних – також впевнені, що Україна може перемогти Росію на полі бою (21% не вірять у таку перемогу).

Запитали українців і про ймовірні поступки заради припинення війни. Результати свідчать, що зі всіх вимог РФ більшість українців готові лише відмовитись від членства у НАТО – 38%. Натомість 37% опитаних проти такої поступки.

Лише 6% опитаних відповіли, що готові на територіальні поступки агресору щодо територій, окупованих після повномасштабного вторгнення. При цьому 11% опитуваних відповіли, що готові відмовитись від Криму, а 27% від частини Донеччини та Луганщини, які окуповані з 2014 року.

80% опитаних проти демілітаризації України. При цьому 70% опитаних проти скорочення мобілізаційного віку (17% за), що, зазначили у виданні, здається несумісним на тлі того, що більшість хочуть продовжувати боротьбу.

Щодо підтримки президента України Володимира Зеленського, який був розкритикований президентом США Дональдом Трампом, то опитування показало, що 72% українців повністю чи частково схвалюють його роботу, тоді як роботу Трампа схвалюють 46% американців.

Щодо виборів, то 62% українців проти їхнього проведення до завершення воєнного стану. 19% відповіли, що вибори можна провести під час припинення вогню, а 14% хочуть якнайскоріших виборів.

При цьому якби вибори відбулись зараз, то 46% опитаних проголосували б за Зеленського, а 31% – за колишнього головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії Валерія Залужного. Водночас у виданні зауважили, що через війну політика в Україні на паузі, відтак ці цифри є теоретичними і під час реальної передвиборчої кампанії вони зміняться.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.