США вводять санкції проти нафтового сектору Ірану
Джерело: міністерство фінансів США
Сполучені Штати повідомили про запровадження санкцій щодо нафтового сектору Ірану.
Згідно з даними, Управління контролю за іноземними активами (OFAC) запровадило персональні санкції проти міністра нафти Ірану Мохсена Пакнеджада, який “контролює експорт іранської нафти на десятки мільярдів доларів та виділяє нафту на мільярди доларів збройним силам Ірану на експорт”.
Під санкції також потрапили ще кілька юридичних осіб, зокрема в Китаї та Індії, які володіють чи використовують судна, якими постачають іранську нафту до Китаю чи якими підіймали іранську нафту зі сховища у китайському Даляні.
“Сьогоднішні санкції додатково тиснутимуть на тіньовий флот та інші судна, від яких Іран залежить для своєї доставки нафти у КНР, просуваючи наміри США скоротити експорт нафти з Ірану до нуля”, – мовиться у повідомленні.
- Адміністрація президента США Дональда Трампа розглядає план зупинки та перевірки іранських нафтових танкерів у морі у межах міжнародної угоди проти розповсюдження зброї масового ураження.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.