США депортували сотні венесуельців, попри заборону суду

Джерело: BBC

Понад 200 ймовірних членів венесуельського угруповання Tren de Aragua було депортовано зі Сполучених Штатів до в’язниці суворого режиму в Сальвадорі.

Президент Сальвадору Наїб Букеле заявив, що у неділю, 16 березня, до країни прибули 238 членів Tren de Aragua та 23 представники міжнародного угруповання MS-13. Проте ані США, ані Сальвадор не надали жодних доказів їхньої причетності до злочинної діяльності.

Раніше суд видав 14-денну заборону на депортацію осіб, яких адміністрація Дональда Трампа визнала учасниками “ворожої агресії” проти США. Однак на момент винесення рішення літаки вже вилетіли, що викликало запитання щодо виконання судових наказів урядом.

Прессекретарка Білого дому Каролайн Левітт заявила, що адміністрація діяла законно і депортація відбулася до набуття чинності судової заборони.

Людей було депортовано на підставі закону понад двохсотрічної давнини про ворожих іноземців, який востаннє застосовувався під час Другої світової війни для інтернування японців, німців та італійців у США. Венесуела різко розкритикувала дії США.

За словами Букеле, усі депортовані одразу були переведені до в’язниці Центр утримання терористів – найбільшої в’язниці Сальвадору, яка може вмістити до 40 тис. людей.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.

Президент США Дональд Трамп має намір підвищити тарифи на європейські товари до 30% з 1 серпня, написав він у листі на ім’я президентки Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях загинув Святослав Лазаренко – працівник Снятинської міської ради, що в Івано-Франківській області.

Внаслідок російських обстрілів 12 липня на Донеччині щонайменше 3 людини загинули. Ще 5 зазнали поранень.