10 країн ЄС готові шукати альтернативи для фінансування для «Радіо Свобода»

Документ підписали Австрія, Бельгія, Чехія, Естонія, Німеччина, Латвія, Литва, Нідерланди, Словенія та Швеція.

У заяві вказують, що “Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода відіграло життєво важливу роль у наданні незалежної, непередбаченої та заснованої на фактах інформації громадянам, особливо в регіонах, де свобода преси знаходиться під загрозою”.

“Протягом усієї Холодної війни воно служило найважливішим джерелом достовірних новин для аудиторії за залізничним повідомленням, відіграючи ключову роль в історії багатьох наших країн”, – йдеться в документі.

У заяві також наголошується, що РВЄ/РС продовжує надавати перевірені новини десяткам мільйонів людей в регіонах, де свобода преси обмежена або відсутня у всьому.

“Таким чином, це допомагає просувати демократичні цінності та посилює нашу колективну відповідь на дезінформацію й авторитарну пропаганду […] Протидіючи іноземному шкідливому впливу та зміцнюючи стійкість демократії, РВЄ/РС робить свій внесок у забезпечення європейської безпеки, і його ліквідація стала б подарунком супротивникам Європи”, — зазначається в заяві.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп підписав указ про скорочення ще кількох федеральних агентств, у тому числі того, яке керує “Голосом Америки”, “Радіо Свобода” та іншими ЗМІ, що фінансуються урядом США по всьому світу.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.