Над головами літають БпЛА: матеріал CNN про життя українців у Херсоні
Джерело: CNN
Журналісти CNN показали, як живуть українці у прифронтовому Херсоні. Місті, яке щоденно обстрілюють російські окупаційні війська.
У Херсоні моторошно тихо, а головна площа міста майже пуста. У місті можна зустріти поодиноких мешканців, які вийшли на вулицю через певні потреби, до прикладу, піти у магазин.
Російські окупаційні війська розташовані зовсім неподалік. Їх від Херсона відділяє річка Дніпро.
Місцевий магазин продуктів оточений захисними спорудами. Мешканці – у більшості люди похилого віку – заглядають всередину магазину, аби побачити, що купити на день, перед тим як знову повернутись додому чи у сховище.
Херсон був першим обласним центром, який окупувала Росія після повномасштабного вторгнення в Україну. Через вісім місяців українські воїни звільнили місто від окупантів. Тоді ЗСУ зустрічали радісні мешканці з синьо-жовтими стягами.
Сьогодні над містом продовжують майоріти українські прапори, але тієї радості, яка була після звільнення немає.
На більшості будівель міста видно пошкодження від обстрілів. Ворожі снаряди досі летять у місто, але окрім них мешканців тепер лякають і звуки російських дронів.
“Неможливо пояснити, наскільки це страшно. Він літає, він дзижчить, ви його не бачите. А коли ви його помічаєте, він зупиняється і починає слідувати за вами, куди б ви не пішли”, – розповіла Олена Шигарьова.
Вона пригадала, як на неї та іншу жінку націлились російські дрони, коли вони йшли містом. Деякі херсонці називають це “сафарі” на них.
У соцмережах розповсюджуються десятки відео, як безпілотники переслідують мирних мешканців і скидають на них вибухівку.
“Вони бачили, що ми жінки, а не солдати. Ми нічого їм не робили. Це просто жах”.
Олена Шигарьова після цього “сафарі” опинилась у лікарні, де й спілкувалась з журналістами. У жінки осколками пошкоджені ноги.
Херсонська лікарня сьогодні одне з небагатьох місць, де шумно і метушливо. Лікарі бігають коридорами, аби надати допомогу пораненим, більшість з яких – мирні мешканці, постраждалі саме від російських безпілотників.
Всі палати у лікарні переповнені. Тут і літня жінка з травмою щелепи, і підліток, який їхав в автобусі, в який поцілив БпЛА, і чоловік, якому внаслідок російської атаки ампутували обидві нижні кінцівки.
Мер міста Роман Мрочко, який працює у сховищі, розповів, що росіяни щоденно можуть випускати на Херсон до 100 безпілотників.
“Більшість подавляють нашими РЕБами, але, звісно, є безпілотники… які досягають цілей і вражають наших людей. Ми називаємо це полюванням на мирних мешканців. Росія відправляє у Херсон нові підрозділи, і вони тренуються, атакуючи мирних жителів дронами”.
Найбільше ворог атакує східні околиці Херсона. Найбезпечніший час у місті – ранок. Саме тоді на вулицю виходять волонтери, які розвозять продовольчу допомогу.
Занепокоєні жінки швидко виходять за допомогою і так само швидко повертаються додому. Ніхто не готовий затримуватись, щоб поспілкуватись.
Це не дарма. Буквально за кілька хвилин після цього надійшло повідомлення, що за Дніпром росіяни запустили безпілотники. Тепер залишатись посеред вулиці небезпечно. Волонтери згортають допомогу. Тим, хто не встиг її взяти, доведеться або бути голодними, або ризикнути і вийти на вулицю до магазину.
- Внаслідок російського обстрілу Херсона 19 березня загинув місцевий волонтер Олександр Івахненко.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.
Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.