Держфінмоніторинг не може пояснити причин запровадження санкцій проти Порошенка

Джерело: Європейська Солідарність

Нардепи “Євросолідарності” Вікторія Сюмар, Володимир Ар’єв, Ахтем Чийгоз та Володимир В’ятрович вдруге прийшли в Держфінмоніторинг, щоб з’ясувати, чому очільник відомства Філіп Пронін зробив подання на РНБО щодо санкцій проти Петра Порошенка.

Філіпа Проніна на робочому місці не було, водночас глава очільник юридичного департаменту Держфінмоніторингу підтвердив, що відомство не має права передавати будь-яку інформацію ні Кабміну, ні РНБО, а виключно правоохоронним органам.

“Він сказав, що жодних записок щодо Порошенка в очі не бачив і доступу не мав. І що Держфінмоніторинг може лише передавати аналітику правоохоронним органам. За будь-яке інше розголошення цієї інформації передбачена кримінальна відповідальність. Тому те, що зробив Пронін на Кабміні та РНБО, підпадає під визначення злочину”, – наголосила Сюмар.

Тобто, пояснила нардепка, подання Фінмоніторингу, на підставі якого запроваджені санкції – незаконне.

Володимир В’ятрович додав, що керівник юрдепартаменту заявив, що не знає про зміст документів, які лягли в основу рішення РНБО про санкції. Щобільше, він не знав навіть про те, що ці документи було подано.

“Людина, яка мала б супроводжувати процедуру подання такого роду документів до правоохоронних органів чи до інших органів, які мали би створити основу для юридичних рішень, нічого про такого роду кроки, передбачені процедурою, не знає. Отже, це робилося в обхід передбачених процедур, що само по собі також є порушенням закону”, – пояснив він.

За словами Сюмар, у такий спосіб можна запровадити санкцій проти будь-якого українця. І, наголосила народна обраниця, це не абсурд, а нова реальність.

Володимир Ар’єв зауважив, що порушуючи принципи демократії, неможливо посилити позицію України щодо нашої інтеграції в Євросоюз та НАТО.

“Ми звернулися з офіційним запитом, щоб нам призначили час і місце зустрічі з керівництвом Держфінмоніторингу для обговорення ситуації. Згідно із Конституцією і законами України, вони зобов’язані провести цю зустріч”, – додав він.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив заявив, що на перемовинах в Стамбулі російська й українська делегації говорили про обмін полоненими у форматі “1000 на 1000”.

Продовольчі пайки, якими можна було б забезпечити 3,5 мільйона людей протягом місяця, псуються на складах по всьому світу через скорочення допомоги США і ризикують стати непридатними для використання.

Президент України Володимир Зеленський закликав очільника Кремля Володимира Путіна надати російській делегації реальні повноваження приймати рішення.

Переговори між українською та російською делегаціями в Стамбулі завершилися, повідомило джерело Sky News в Міністерстві закордонних справ Туреччини.

В п’ятницю, 16 травня, ворожі війська двічі атакували Костянтинівку на Донеччині з БпЛА. Загинули двоє людей, ще троє — поранені.