Нові дані NASA вказують на те, що наш всесвіт може бути всередині чорної діри
Джерело: Independent, дослідження в Monthly Notices of the Royal Astronomical Society
Нове дослідження 263 галактик надало нові докази на підтримку теорії про те, що наш всесвіт є внутрішньою частиною чорної діри.
Використовуючи дані космічного телескопа NASA імені Джеймса Вебба, вчені з Університету штату Канзас у США виявили, що більшість галактик обертаються в одному напрямку.
Це суперечить попереднім припущенням про ізотропність нашого Всесвіту, тобто про те, що в ньому має бути однакова кількість галактик, що обертаються за і проти годинникової стрілки.
“Незрозуміло, чому це відбувається, але є два основних можливих пояснення. Одне з пояснень полягає в тому, що Всесвіт народився обертовим. Це пояснення узгоджується з такими теоріями, як космологія чорних дір, яка постулює, що весь Всесвіт є внутрішньою частиною чорної діри”, – сказав Ліор Шамір, доцент кафедри комп’ютерних наук в Університеті штату Канзас.
Космологія чорних дір припускає, що Чумацький Шлях і кожна інша спостережувана галактика в нашому всесвіті міститься всередині чорної діри, яка утворилася в іншому, набагато більшому всесвіті.
Ця теорія кидає виклик багатьом фундаментальним моделям космосу, включаючи ідею про те, що Великий вибух був початком Всесвіту.
Вона також передбачає можливість того, що чорні діри в межах нашого всесвіту можуть бути межами інших всесвітів, відкриваючи потенційний сценарій існування мультивсесвіту.
Останні результати не є остаточним доказом космології чорних дір, і для повного розуміння наслідків потрібні додаткові докази.
Шамір зазначив, що альтернативним поясненням того, чому більшість галактик у дослідженні обертаються за годинниковою стрілкою, є те, що швидкість обертання Чумацького Шляху впливає на вимірювання.
“Якщо це справді так, нам потрібно буде перекалібрувати наші вимірювання відстаней для глибокого Всесвіту. Повторне калібрування вимірювань відстаней може також пояснити кілька інших нерозв’язаних питань в космології, таких як відмінності в швидкості розширення Всесвіту і великих галактик, які, згідно з наявними вимірюваннями відстаней, як очікується, старше, ніж сам Всесвіт”, – сказав вчений.
- Американські астронавти Суні Вільямс і Бутч Вілмор повернулися на Землю після того, як провели на Міжнародній космічній станції понад дев’ять місяців замість запланованого тижня.
- Цієї весни компанія Blue Origin мільярдера Джеффа Безоса здійснить космічний політ, у складі екіпажу якого буде шість жінок, зокрема співачка Кетті Перрі.
- Американське космічне агентство NASA ліквідувало Офіс головного наукового співробітника, а також Управління науки, політики та стратегії спільно з низкою інших підрозділів.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.