ChatGPT звинуватив норвежця в убивстві дітей: чоловік подав скаргу на OpenAI
Джерело: BBC
Норвежець Арве Ялмар Холмен подав скаргу на те, що чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT заявив, що він убив своїх синів і був ув’язнений на 21 рік.
Холмен звернувся до норвезького органу захисту даних з вимогою оштрафувати компанію-виробника чат-бота OpenAI.
“Дехто думає, що диму без вогню не буває. Найбільше мене лякає той факт, що хтось міг прочитати цей висновок і повірити в нього”, — наголосив чоловік.
Він запитав у ChatGPT: “Хто такий Арве Ялмар Холмен?”, у відповідь він отримав текст, що містив наступне: “Він був батьком двох хлопчиків 7 і 10 років, яких трагічно знайшли мертвими у ставку біля їхнього будинку в Тронхеймі, Норвегія, у грудні 2020 року”.

Фото: Noyb European Center for Digital Rights
За словами Холмена, чат-бот приблизно правильно оцінив різницю у віці його синів, припускаючи, що той мав певну точну інформацію про нього.
Група захисту цифрових прав Noyb стверджує, що відповідь ChatGPT — це наклеп і порушення європейських правил захисту даних стосовно точності персональної інформації. Холмена ніколи не звинувачували і не засуджували за жоден злочин.
Представники Noyb додали, що того дня Холмен робив кілька пошукових запитів, зокрема вказав ім’я свого брата в чат-боті, і той створив “кілька різних історій, які були неправдивими”.
- OpenAI не використовувала голос голлівудської акторки Скарлетт Йоганссон для свого чатбота ChatGPT, повідомляє видання з посиланням на джерела, залучені до процесу озвучування, та внутрішні документи компанії.
Шахрайство учнів з використанням штучного інтелекту під час виконання завдань настільки вийшло з-під контролю у школах США, що в освітні заклади повертаються звичайні зошити.
Після рішення федерального суду США, який постановив, що Дональд Трамп перевищив повноваження, вводячи мита на іноземні товари, президент США опублікував пост у Truth Social, де зазначив, що “він виконує місію від Бога”.
Уряд Японії обмежив можливості батьків давати своїм дітям імена, які звучать нетрадиційно.
Вчора Павло Дуров повідомив, що Telegram уклав річну угоду з ШІ-компанією Ілона Маска Grok. Втім, Маск це заперечив, заявивши, що жодної угоди не було підписано.
Малайзійський уряд заявив виступив проти ЛГБТК-спільноти та наказав розпочати розслідування щодо майбутнього прайду, який набув великого розголосу в соціальних мережах.