Ізраїль створив управління з еміграції з Сектора Гази
Джерело: Дмитро Гендельман/Telegram
Уряд Ізраїлю ухвалив рішення про створення управління, яке займатиметься добровільною еміграцією жителів сектора Газа, повідомив радник Офісу прем’єр-міністра Ізраїлю Дмитро Гендельман.
За інформацією ізраїльських ЗМІ, ініціативу схвалив військово-політичний кабінет Ізраїлю на засіданні 22 березня. Нове управління діятиме при Міністерстві оборони та координуватиме виїзд палестинців у треті країни.
Згідно з заявою ізраїльської влади, управління займатиметься:
- організацією безпечного та контрольованого виїзду жителів Гази,
- забезпеченням безпеки під час пересування,
- визначенням маршрутів,
- перевіркою на кордонах,
- створенням інфраструктури для переміщення сушею, морем і повітрям.
Раніше прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу назвав “сміливою” пропозицію президента США Дональда Трампа виселити палестинців із сектора Гази та заявив, що працює над тим, щоб реалізувати план.
Минулого тижня Трамп заявив про необхідність “взяти під контроль” сектор Гази, перетворивши на “близькосхідну Рив’єру”, тоді як палестинців переселити в інші регіони та країни.
16 лютого Нетаньягу зустрівся з держсекретарем США Марко Рубіо в Ізраїлі, і серед іншого обговорив майбутнє сектора Гази. За підсумками переговорів він заявив, що США та Ізраїль мають “спільну стратегію” щодо Гази.
Рубіо визнав, що пропозиція Трампа, ймовірно, “шокувала та здивувала” багатьох, однак, відзначив його сміливість та альтернативний підхід до “застарілих ідей” минулого.
Водночас поки що ідею Трампа відкинули арабські країни, включно із союзниками США – Йорданією, Єгиптом і Саудівською Аравією. Вони попередили, що такі заяви можуть зірвати хитке перемир’я та посилити нестабільність у регіоні.
Рубіо та Нетаньягу також обговорили спільне прагнення ліквідувати ХАМАС, необхідність не допустити перетворення Ірану на ядерну державу та ситуацію в Сирії після повалення режиму Башара Асада. Рубіо закликав до знищення радикального ісламістського руху ХАМАС, наголосивши, що угруповання “не може існувати ані як військова, ані як урядова сила”.
Хитке перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС останніми днями опинилося під загрозою зриву. Обидві сторони звинувачують одна одну у невиконанні всіх домовленостей у межах першого етапу угоди. Додаткової напруги додали й заяви Трампа щодо майбутнього Гази.
Вже 17 лютого ізраїльська делегація вирушить до Каїра для обговорення подальшої реалізації першого етапу угоди.
Дональд Трамп запропонував, щоб Єгипет і Йорданія прийняли палестинців, які залишилися без домівок через воєнні дії в секторі Газа. Він озвучив свою пропозицію 20 січня, зазначивши, що буде закликати лідерів обох арабських країн тимчасово або навіть постійно прийняти жителів Гази.
Ми просто очистимо все це місце, — заявив президент США, посилаючись на масові руйнування, спричинені 15-місячним воєнним конфліктом між Ізраїлем і ХАМАС, який наразі призупинений завдяки хиткому перемир’ю.
Президент США додав, що віддав би перевагу побудові нового житла для палестинців у іншій локації, де вони “можуть жити в мирі”. Жодна з зацікавлених сторін — Ізраїль, Єгипет, Йорданія чи палестинська адміністрація — поки що не прокоментувала цю заяву.
Проте 1 лютого арабські країни відкинули цей план. Міністри закордонних справ Єгипту, Йорданії, ОАЕ, Саудівської Аравії та Катару виступили проти будь-яких примусових переселень палестинців.
5 березня арабські держави затвердили власний план відновлення Гази вартістю 53 млрд доларів, який суперечить ініціативі Трампа. Його підтримали глави МЗС Німеччини, Франції, Італії та Великої Британії.
Згодом він заявив, що палестинці, котрих мають намір перемістити з сектору Гази до сусідніх країн відповідно до його пропозиції, не матимуть права повернутися до анклаву.
- У ХАМАС не підтримали заяву президента США Дональда Трампа про необхідність переселення людей із Сектора Гази до сусідніх арабських країн.
- Президент США Дональд Трамп заявив, що Ізраїль після завершення бойових дій передасть Сектор Гази американцям.
- Конгресмен із Демократичної партії Ел Грін запропонував оголосити імпічмент президенту США Дональду Трампу на тлі його пропозиції щодо контролю над Сектором Гази.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.