Представники США та Талібану обговорили економіку, права людини й боротьбу з наркоторгівлею

Джерело: DW

1 серпня представники США та правлячого в Афганістані ісламського радикального руху “Талібан” зібралися у столиці Катару — місті Доха для дводенних переговорів. Вашингтон відкритий до подальших технічних переговорів з талібами про економічну стабільність та боротьбу з наркоторгівлею, повідомив Держдепартамент США після першого раунду зустрічі.

Держдеп з похвалою відгукнувся про покращення фінансової ситуації в Афганістані, зокрема зниження інфляції, а також щодо скорочення посівів опіумного маку в межах введеної у 2022 році заборони. Також у США висловили готовність до продовження співпраці у боротьби з наркотиками.

Разом з тим, США стурбовані погіршенням ситуації з правами людини в Афганістані та знову закликали “Талібан” скасувати заборону на здобуття дівчатками середньої освіти, дозволити жінкам займатися професійною діяльністю і звільнити американців, котрі перебувають під вартою.

Своєю чергою, таліби закликали скасувати заборону на пересування та інші обмеження для лідерів “Талібану”, а також повернути іноземні активи афганського Центробанку.

Попри початкові обіцянки більш поміркованого правління, ніж під час свого попереднього перебування при владі, Талібан запровадив жорсткі заходи після того, як захопив владу у країні в 2021 році.

Дівчатам заборонено навчатися після шостого класу. Жінкам заборонено працювати, вчитися, подорожувати без супроводу чоловіків і навіть відвідувати парки.

20 грудня стало відомо, що уряд Талібану зупинив навчання в університетах для всіх студенток в Афганістані. Попри критику цього кроку з боку світової спільноти, таліби не відмовилися від цього рішення.

Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.

Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.

Триває 1235-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Різке підвищення комунальних тарифів, масові відключення інтернету і згасання надій на угоду щодо України зі США вдарили по рейтингах російської влади. Хоча, більшість росіян все ж підтримує очільника Кремля Володимира Путіна і його уряд.

У ніч на 12 липня (з вечора 11 липня) російські окупаційні війська випустили по Україні 623 засоби повітряного нападу.