Офіційні особи США відвідають Гренландію на тлі заяв Трампа про анексію острова

Джерело: CNN

Офіційні особи США, зокрема дружина віцепрезидента Уша Венс, запланували візит до Гренландії. На острові вже заявили, що це “доволі агресивні дії”, на тлі численних заяв президента США Дональда Трампа про бажання анексувати Гренландію.

Друга леді США Уша Венс цього тижня відвідає острів, а саме національні перегони на собачих упряжках. За даними джерел видання, Гренландію також відвідає радник з нацбезпеки Майк Волц.

Прем’єр-міністр Гренландії Муте Егеде у коментарі місцевій газеті Sermitsiaq назвав візит американців на острів “доволі агресивним” та висловив незгоду з тим, аби серед делегатів був Волц.

“Що робить радник з нацбезпеки у Гренландії? Єдина ціль – показати владу над нами. Одна його присутність у Гренландії, безсумнівно, зміцнить віру американців у місію Трампа і тиск зросте”.

Натомість Трамп заперечує агресивні наміри у межах візиту. За його словами, мешканці острова тепло реагують на зацікавленість США Гренландією.

“Вони кличуть нас. Ми не кличемо їх. І нас запросили туди”.

Він додав, що США мають справу з багатьма гренландцями, які хочуть, щоб “щось було зроблено щодо їх надійного захисту та надійного догляду”.

“Я думаю, що Гренландія, можливо, стане тим, що є у нашому майбутньому”.

Трамп додав, що, ймовірно, до Гренландії також вирушить держсекретар США Марко Рубіо.

Ймовірний майбутній прем’єр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен зазначив, що час, який США обрали для візиту, свідчить про “відсутність поваги”.

“Американці чудово знають, що ми все ще у стані перемовин і що муніципальні вибори ще не завершились. Та вони все одно користуються моментом, щоб знову приїхати до Гренландії, що свідчить про відсутність поваги до населення острова”, – сказав він у коментарі Sermitsiaq.

У США візит другої леді з сином та делегацією описали як культурний, у межах якого вони відвідають історичні місця, дізнаються про гренландський спадок та візьмуть участь у національних перегонах на собачих упряжках.

Невідомо, чи коли-небудь раніше Штати відправляли делегацію на перегони собак, тим паче групу, до складу якої входить друга леді країни.

У пʼятницю, 4 липня, президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Лідери обговорили, зокрема, питання протиповітряної оборони та посилення захисту українського неба.

Поблизу Берліна перекинувся автобус компанії FlixBus, який їхав із Копенгагена до Відня. Він віз 54 пасажири, серед яких є й українці. Унаслідок аварії постраждала 31 людина, одна з них — у тяжкому стані.

Не тільки те, що ви їсте, а й коли саме – може мати серйозні наслідки для здоров’я. Останні дослідження вказують: вечеря після 19:00 – це не просто звичка, а потенційний шлях до діабету, ожиріння, поганого сну і навіть підвищеного ризику смерті.

Росія системно використовує заборонену хімічну зброю проти українських військових – про це заявили у Міноборони Нідерландів, посилаючись на розвіддані, зібрані спільно з Німеччиною.

Джиллі – собака породи малінуа, що все своє життя до початку повномасштабного вторгнення несла службу на КПП “Чонгар” – контрольно-пропускний пункт з тимчасово окупованим Кримом. Її власник Ден, прикордонник з Херсонщини, з малечку виховував та соціалізував Джиллі, навчав на пошук наркотичних засобів для роботи. 24 лютого, коли росіяни стрімко просувались на усіх напрямках, саме КПП “Чонгар” був першим взятим об’єктом. Наряд Дена з собакою після обстрілу не змогли провести успішну евакуацію і були в оточені. Військовослужбовців взяли в полон, Джиллі наказали відпустити. Тоді вони бачились востаннє.