ДБР затримало військових посадовців, котрі «заробляли» на виплаті фіктивних «бойових»
Джерело: ДБР
Правоохоронці викрили корупційну схему, організовану двома посадовцями військової частини на Херсонщині, котрі вимагали гроші у військовослужбовців за нарахування їм фіктивних “бойових” виплат. Нині їм загрожує до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Зауважується, що впродовж 2024 року зловмисники незаконно отримали майже півтора мільйона гривень.
До організації злочинного бізнесу були залучені командир взводу забезпечення та начальник автотранспортного підрозділу. Вони вступили у змову та пропонували військовослужбовцям оформлення підвищених виплат за нібито виконання бойових завдань у районі бойових дій, хоча насправді вони там не перебували.
За свої “послуги” посадовці вимагали до 30 тисяч гривень щомісяця. Гроші отримували безготівково – переказами на банківські картки. Загалом у схемі брали участь 12 осіб.
Працівники ДБР затримали фігурантів справи та повідомили їм про підозру в отриманні неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України), що передбачає до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
- ДБР повідомило про підозру колишньому командиру однієї з бригад територіальної оборони (ТРО), його дружині та трьом підлеглим. Їх звинувачують у заволодінні понад 922 тисячами гривень шляхом оформлення фіктивних виплат за участь у бойових діях.
- Працівники Державного бюро розслідувань за сприяння Служби безпеки України повідомили про підозру начальнику штабу одного з військових підрозділів на Миколаївщині, який незаконно нарахував доплати військовим, що не брали участь у бойових діях.
- В Одесі поліція та СБУ викрили командира військової частини, який вимагав 30% з бойових виплат своїх підлеглих.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.