Уряд спростив виплати пенсій для ВПО, українцям за кордоном і на окупованих територіях

Джерело: Мінсоцполітики

Кабмін ухвалив зміни, котрі встановлюють єдині умови виплати пенсій для всіх громадян України, незалежно від їх місцезнаходження: в Україні, на тимчасово окупованих територіях чи за кордоном. Відтепер такі пенсіонери можуть отримати свої пенсії на рахунок будь-якого банку України, а не лише Ощадбанку, як було до цього.

Для отримання виплат необхідно щорічно проходити фізичну ідентифікацію до 31 грудня.

Крім того, пенсіонери на ТОТ мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію кожні шість місяців, якщо за цей період не проходили ідентифікацію.

Також зауважується, що виплата пенсій громадянам на тимчасово окупованих територіях та тим, хто виїхав на підконтрольну Україні територію, здійснюється за умови підтвердження, що вони не отримують пенсію від РФ. Для цього необхідно подати заяву до ПФУ.

Як пройти фізичну ідентифікацію можна дізнатися за посиланням.

Якщо пенсіонер не пройде ідентифікацію у визначений термін, виплата пенсії буде тимчасово зупинена. Для її відновлення необхідно пройти ідентифікацію та подати відповідну заяву до ПФУ. Якщо виплата була припинена до 20 березня 2025 року, поновлення можливе після підтвердження особи.

  • В Мінсоцполітики на запит Forbes відповіли, що лише за девʼять місяців 2024 року держава витратила на спецпенсії близько 88 млрд грн. До того ж до кінця року ця сума може зрости до 120 млрд грн.
  • В Україні тепер доступне оформлення виключно електронного пенсійного посвідчення, без необхідності отримувати його у паперовому вигляді.
  • Реформа медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не призведе до змін у виплатах пенсій з інвалідності. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, виплати за інвалідністю продовжуватимуть нараховувати без змін.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко. 

Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.