9 найбільших молодіжних організацій проти нового законопроекту про молодь

“Намагаються взяти молодь під контроль” — Національне молодіжне об’єднання України критикує правки до Закону про молодіжну політику

Завтра на перше читання у ВРУ виносять проєкт Закону про внесення змін до Закону України “Про основні засади молодіжної політики” та деяких інших законів щодо сприяння розвитку молодіжної політики (реєстр. № 12298). 9 найбільших молодіжних організацій виступили проти: “Перешкоджання демократичним процесам, ілюзія реформи та створення нових корупційних ризиків”

Про це йдеться у заяві Національного молодіжного об’єднання України, яке об’єднує найбільші громадські організації, котрі працюють із дітьми та молоддю:

  1. Правки внесені без обговорення з молодими людьми, зокрема у громадах, та з громадськими об’єднаннями, які працюють з молоддю. Такий підхід є неприйнятним з огляду на принципи Ради Європи та Європейського Союзу щодо участі молоді у процесах прийняття рішень;
  2. Законопроєкт спричинить масове створення формальних молодіжних рад, підконтрольних керівництву міністерств та установ задля імітації молодіжної політики; 
  3. Передбачена т.зв. “Рада з питань молоді при Кабінеті Міністрів України”, яка складатиметься лише з представників формальних молодіжних рад при міністерствах, Ради з молодіжних питань при Президентові України, народних депутатів України (обраних профільним комітетом) та Міністра молоді та спорту, замість вже прописаного складу із представників молодіжних організацій, рад, студентського самоврядування, представників молоді. Натомість запропонований склад буде представляти не думку української молоді, а однобічну позицію владних та державних органів;
  4. Український молодіжний фонд має бути незалежним від Міністерства молоді та спорту, щоб ефективно виконувати свою діяльність. Законопроєкт підпорядковує фонд міністерству, що нівелює засаду незалежності.
    Громадські діячі також підкреслили, що аргумент авторів законопроєкту про необхідність ухвалення закону для розблокування фінансування Молодіжного фонду є маніпулятивним, адже Закон України “Про основні засади молодіжної політики” вже передбачає таке фінансування. Його блокує постанова Кабміну №182 від 28.02.2023, яка дозволяє надавати гранти лише з міжнародної допомоги, а держбюджет покриває лише утримання дирекції фонду. Таким чином, для розблокування бюджетного фінансування грантів ухвалення закону не потрібне. До того ж законопроєкт №12298 не містить фінансово-економічних розрахунків.

Детальніше з цими пунктами та альтернативами створення нового законопроєкту можна ознайомитися в заяві Громадської спілки «Національне українське молодіжне об’єднання – НУМО» за посиланням: 

“Молодіжна політика має розвиватися відкрито, чесно та без адміністративного контролю з боку міністерств”, —  виконавча директорка НУМО Олена Подобєд-Франківська.

Контакти:  Попович-Бровді Емілія, комунікаційна менеджерка ГС “НУМО”, тел.: +380 95 359 84 88, [email protected]

Довідково: ГС “Національне українське молодіжне об’єднання” (НУМО) створена у 2019 р. і об’єднує 9 найбільших молодіжних організацій: МО “Пласт – Національна скаутська організація України”, Спілка Української молоді в Україні, ГО “Українська академія лідерства”, ГО “Українська асоціація студентів”, ГС “Асоціація молодіжних центрів України”, ГО “Будуємо Україну Разом”, ГО “ВМР “Національний Альянс”, ГО “Молодіжний Націоналістичний Конгрес”, ВМГО “Фундація Регіональних Ініціатив”.

Компанія SpaceX Ілона Маска звернулася до уряду США з проханням звільнити від мит два види виробничого обладнання, котрі імпортуються з Китаю для виготовлення терміналів супутникового інтернету Starlink.

Генеральна прокуратура Росії звернулася до Верховного суду РФ з проханням тимчасово зупинити заборону діяльності руху “Талібан”, визнаного в Росії терористичною організацією. Російський суд прийняв заяву до розгляду.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Аналітики YC.Market дослідили динаміку жіночого підприємництва в Україні, виявивши, що 2024 рік став рекордним за приростом компаній, заснованих жінками.

Росія зосередила зусилля на зміні влади в Україні, розраховуючи, що зможе поставити новий уряд, що буде готовий до територіальних поступок, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела серед російських дипломатів та посадовців.