КМДА заперечує інформацію СБУ про привласнення ₴60 мільйонів столичного бюджету

Джерело: КМДА

У Київській міській державній адміністрації (КМДА) заперечують повідомлення Служби безпеки про схему, у межах якої четверо фігурантів привласнили майже 60 мільйонів гривень з бюджету столиці, виділених на допомогу тяжкохворим.

Директор департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА Руслан Світлий офіційно спростовує інформацію про нібито збитки у 60 мільйонів гривень, завдані департаментом столичному бюджету.

За його словами, немає жодних підтверджених фактів чи судової експертизи, яка б фіксувала збитки.

“Чітко прослідковується хвиля маніпуляцій, яку розповсюджують анонімні Telegram-канали. При цьому саме кримінальне провадження сфабриковане, адже СБУ не має права розслідувати цю справу (нагадую: частина 5 статті 191 ККУ – не підслідна СБУ). Відсутні докази зловживання – в матеріалах слідства немає опису порушених посадових обов’язків, немає навіть самого механізму “заволодіння коштами”. І головне – внаслідок цієї ситуації через медійну та юридичну атаку є ризик зриву надання життєво необхідних послуг для тяжкохворих, паліативних пацієнтів і людей із ментальними розладами”, – каже Руслан Світлий.

Він переконаний, що такі дії правоохоронців – не боротьба за справедливість, а маніпуляція, яка загрожує найвразливішим верствам населення столиці.

“Департамент соціальної та ветеранської політики ініціюватиме кримінальні провадження щодо всіх, хто причетний до фабрикування цієї справи. А також позиватиметься до тих, хто поширив відверту дезінформацію, шкодячи не лише репутації, а й роботі важливих соціальних програм”, – сказав директор департаменту.

Нагадаємо, 21 березня СБУ повідомляла, що у КМДА організували схему з привласнення майже 60 млн гривень, виділених на допомогу тяжкохворим.

Серед фігурантів – заступниці очільника Департаменту соціальної та ветеранської політики КМДА, експосадовець КМДА, який тепер обіймає посади керівника однієї із столичних психлікарень та компанії медико-соціального профілю, та комерційний директор компанії, яка виграла тендер КМДА, і належить третьому фігуранту.

За матеріалами справи, зловмисники організували механізм розкрадання грошей, виділених на фінансування киян, які страждають невиліковними захворюваннями.

Аби втілити схему у життя посадовці КМДА уклали договір з компанією спільника на загальну суму 149 млн грн. За ці гроші підрядники мали здійснювати щоденний паліативний догляд за тяжкохворими громадянами, зокрема щодо безплатного медобслуговування, придбання ліків та харчів. Та натомість майже третину бюджетних коштів фігуранти витратили на придбання авто преміумкласу та елітної нерухомості, які “на папері” використовували для потреб пацієнтів.

Дослідження австралійських науковців підтвердило, що отрута медоносних бджіл здатна ефективно знищувати клітини раку молочних залоз менш ніж за 60 хвилин, не пошкоджуючи при цьому здорові клітини.

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції Ольга Стефанішина оголосила про завершення своєї каденції на посаді, висловивши вдячність за можливість служити державі та наголосила, що курс України на членство в ЄС і НАТО вже визначений і є незворотним.

Влада польського міста Кельце висловила повну солідарність з Вінницею, засудивши російську дронову атаку у ніч на 16 липня. Удар, серед іншого, знищив заклад компанії Barlinek, штаб-квартира якої знаходиться в Кельцях.

Європол повідомив про знешкодження російського хакерського угруповання NoName057(16), яке причетне до кібератак по всій Європі. Внаслідок масштабної операції під кодовою назвою Eastwood вдалося вивести з ладу понад 100 серверів угруповання у різних країнах світу.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.