Путін не готовий до прямих переговорів – Зеленський

Джерело: пресконференція Володимира Зеленського у Парижі

27 березня, перебуваючи у Парижі з візитом, президент Володимир Зеленський наголосив, що глава РФ Володимир Путін насправді не готовий до прямих переговорів, позаяк хоче війни. Тоді як Україна готова до будь-якого формату перемовин.

Путін не готовий до прямих перемовин, ми не боїмося ніяких… Ми у стані війни і не теоретично, а дуже практично, на жаль, і я знаю все, те, що відбувається зараз у нас… Ми розуміємо, де у нас складнощі, що на фронті, що на кожному кілометрі, чого не вистачає. Тому я точно знаю, що нам потрібно, чого нам не вистачає, і я готовий до будь-якого формату перемовин, — заявив Зеленський після переговорів з лідерами “коаліції охочих”, де обговорювалися шляхи зупинення війни та посилення довготривалої військової підтримки України.

Він додав, російський лідер хоче війни, і не може сказати на перемовинах про мир.

За словами президента, росіяни хочуть просто “нас з’їсти”, а Україні треба захищатись і відстоювати свої права.

Вони для нас як динозаври… Хочуть нас з’їсти…І тому не можна просто: слухай, поговорімо. Мені нема про що просто з ним говорити, — резюмував глава Української держави.

Зауважимо, 25 березня міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що за підсумками переговорів у Саудівській Аравії, Україна та США досягли значних результатів у питанні свободи судноплавства в Чорному морі та припинення атак на енергетичні об’єкти. Разом з тим, додав, що Росія вже намагається маніпулювати та обумовлювати угоди про скасування санкцій.

Під час переговорів у Саудівській Аравії делегації США та РФ домовилися про безпеку в Чорному морі. Сторони погодили реалізувати безпечне судноплавство та виключити застосування сили.

Метою цих перемовин є досягнення умов, за яких обидві сторони змогли б відновити транспортування зерна, пального та торгівлю в регіоні. Зі слів радника з національної безпеки Білого дому Майка Волтца, США прагнуть знайти основи для більш масштабного мирного процесу.

Однак потенційне перемир’я викликає побоювання у країнах, котрі мають вихід до Чорного моря, зокрема в Болгарії та Румунії. Ці держави побоюються, що будь-яка угода може дозволити російському флоту повернутися до західної частини моря, після того, як Україна успішно витіснила його на схід від Криму. Як зазначили посадовці з Болгарії та Румунії, будь-яке підписання угоди може бути вигідним Москві і становитиме загрозу безпеці їхніх країн. Вони також висловлюють занепокоєння, що їхня думка може бути не врахована у майбутньому мирному процесі.

Раніше стало відомо, що російська делегація на переговорах зі США в Саудівській Аравії наполягає на встановленні свого контролю над чотирма українськими областями: Донецькою, Луганською, Запорізькою та Херсонською.

Читайте також: Путін наказав затягувати мирні переговори, щоб захопити більше територій – ЗМІ

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.