Союзники підтримуватимуть Україну – Зеленський заявив про «поганий сигнал для Путіна»

Джерело: пресконференція Володимира Зеленського у Парижі

27 березня, перебуваючи з візитом у Франції, президент Володимир Зеленський прокоментував результати саміту у Парижі, констатувавши, що згуртованість світових лідерів у підтримці України є поганим сигналом для глави РФ Володимира Путіна.

Вважаю саміт дуже мотивуючим… Мій діалог з лідерами мотивує… Вважаю, що лідери нас не кидають, а підтримуватимуть Україну. Це поганий сигнал для Путіна, — наголосив Зеленський під час пресконференції після переговорів з лідерами “коаліції охочих”, де обговорювалися шляхи зупинення війни та посилення довготривалої військової підтримки України.

Він заявив, що Україна – сильна країна, яка дійсно хоче миру.

Ми не збираємось здаватися, здавати свої землі, свою незалежність. Путін так просто з нами не зможе. І тому настрій в мене дуже нормальний. Ми не наодинці, — додав Зеленський.

Додамо, президент Франції Емманюель Макрон на пресконференції після саміту “коаліції охочих” в Парижі своєю чергою заявив, що найближчим часом французько-британська військова делегація приїде до України.

За словами Макрона, “франко-британська команда” буде направлена для “підготовки формату української армії завтрашнього дня”. Він зазначив, що робота над потенційною відправкою так званих “сил стримування” в Україну триває. Ці війська потенційно мають діяти як засіб “стримування” у разі укладення мирної угоди між Росією та Україною.

Також президент Франції зауважив, що нині зарано говорити про будь-яке скасування санкцій проти Росії.

Зауважимо, ЄС не планує змінювати санкційну політику до липня, коли має бути чергове голосування про продовження обмежень. Дипломати побоюються, що навіть незначні поступки Москві можуть поступово зруйнувати санкційний режим, а також спровокувати розкол між США та ЄС у підходах до тиску на Кремль.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що Росія намагається затягнути процес мирного врегулювання в Україні, тож, міжнародна спільнота повинна посилювати тиск на Москву. За його словами, необхідно розширювати санкції проти РФ, щоб змусити її сісти за стіл переговорів.

Своєю чергою, міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що можливість повернення російських банків до міжнародної системи SWIFT напряму залежить від подальших дій Москви.

Російські війська суттєво знизили темпи просування в Україні у березні, попри гучні заяви глави РФ Володимира Путіна про посилення наступу на фронті. За даними OSINT-проєкту DeepState, який відстежує ситуацію на полі бою. У березні росіяни захопили лише 133 кв. км української території — це найнижчий показник з червня 2024 року, коли під контроль РФ перейшло 114 кв. км.

31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.

Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.

31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.

У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.