Південнокорейські компанії роздумують про повернення на російський ринок

Джерело: The Korea Times

Провідні компанії Південної Кореї готуються до повернення на російський ринок на тлі перемовин про перемир’я у російсько-українській війні.

Зазначається, що південнокорейські компанії розглядають Росію як критично важливий ринок для диверсифікації ділових інтересів, насамперед на тлі тарифного тиску з боку Сполучених Штатів.

У Південній Кореї вважають, що у випадку, якщо Росія та Україна укладуть мирну угоду, санкції проти РФ скасують і це дозволить їхнім фірмам повернутись до російського ринку.

Росія, з населенням у понад 140 000 000 осіб, є масштабним ринком, де багато людей обирають південнокорейську продукцію. Росія також служить своєрідним хабом між Центральною Азією та Європою.

За даними МЗС Південної Кореї, у 2021 році двостороння торгівля між країнами сягла 29,9 млрд доларів. Тоді РФ займала 12 місце серед найбільших експортерних ринків Південної Кореї.

Серед великих фірм, чи не найшвидше до Росії прагне повернутись LG Electronics, яка нещодавно частково відновила роботу свого заводу з виробництва холодильників та пральних машин у Москві.

У компанії запевнили, що для роботи використовують матеріали, які були завезені до початку повномасштабної війни, щоб запобігти погіршенню їхнього стану.

Зазначається, що загалом LG “обережна” у своїх кроках, бо війна ще триває, але уважно стежить за ситуацією, бо може відновити роботу у РФ одразу після скасування санкцій.

Компанія HD Hyundai Electric, яка не припиняла роботу у Росії, буде учасницею масштабної російської виставки “Електро-2025”, яка відбудеться з 1 по 4 квітня.

Hyundai Motor Group також вивчає можливість повернення до Росії. Hyundai Motor та Kia у 2021 році були провідними автомобільними брендами у РФ, але у 2023 році компанія продала свій завод у Санкт-Петербурзі з умовою, що може викупити його протягом двох років. Відтак компанія може викупити його до кінця 2025 року.

У компанії зазначили, що поки не ухвалили жодних рішень, але “уважно стежать за ситуацією”.

Samsung Electronics також розглядає можливість повернення до Росії. Компанія зупинила роботу свого заводу у російській Калузі, де виготовляли телевізори, монітори та пральні машини. При цьому Samsung підтримував свої торгівельні точки у РФ через паралельний імпорт.

  • США нині обговорюють із Росією можливе пом’якшення економічних санкцій у межах спроб домовитися про зупинення бойових дій в Україні. Однак зняття обмежень, про які мовиться, залежить від Євросоюзу, який не має наміру знижувати тиск на Москву.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

10 липня українська військова розвідка зафіксувала ще один доказ воєнних злочинів, скоєних армією РФ. ГУР МО оприлюднило аудіоперехоплення наказу одного з командирів 155-ї окремої бригади морської піхоти тихоокеанського флоту РФ, у якому той закликає до звірств щодо українських військовополонених: “Голову отрезать, на пики посадить, выкинуть нах..й”.

Українські військові заявили, що помстилися російським операторам безпілотників, які вбили однорічну дитину на Херсонщині.

Внаслідок масованого російського обстрілу в Чернівцях 12 липня загинула завідувачка аптеки Діана Кравченко.

11 липня над Києвом помітили цивільний літак. З’ясувалось, що це вантажний літак Антонов Ан-124-100 “Руслан”, що вперше з 2022 року пролетів над Україною і прямував у Лейпциг, Німеччина.