Південнокорейські компанії роздумують про повернення на російський ринок
Джерело: The Korea Times
Провідні компанії Південної Кореї готуються до повернення на російський ринок на тлі перемовин про перемир’я у російсько-українській війні.
Зазначається, що південнокорейські компанії розглядають Росію як критично важливий ринок для диверсифікації ділових інтересів, насамперед на тлі тарифного тиску з боку Сполучених Штатів.
У Південній Кореї вважають, що у випадку, якщо Росія та Україна укладуть мирну угоду, санкції проти РФ скасують і це дозволить їхнім фірмам повернутись до російського ринку.
Росія, з населенням у понад 140 000 000 осіб, є масштабним ринком, де багато людей обирають південнокорейську продукцію. Росія також служить своєрідним хабом між Центральною Азією та Європою.
За даними МЗС Південної Кореї, у 2021 році двостороння торгівля між країнами сягла 29,9 млрд доларів. Тоді РФ займала 12 місце серед найбільших експортерних ринків Південної Кореї.
Серед великих фірм, чи не найшвидше до Росії прагне повернутись LG Electronics, яка нещодавно частково відновила роботу свого заводу з виробництва холодильників та пральних машин у Москві.
У компанії запевнили, що для роботи використовують матеріали, які були завезені до початку повномасштабної війни, щоб запобігти погіршенню їхнього стану.
Зазначається, що загалом LG “обережна” у своїх кроках, бо війна ще триває, але уважно стежить за ситуацією, бо може відновити роботу у РФ одразу після скасування санкцій.
Компанія HD Hyundai Electric, яка не припиняла роботу у Росії, буде учасницею масштабної російської виставки “Електро-2025”, яка відбудеться з 1 по 4 квітня.
Hyundai Motor Group також вивчає можливість повернення до Росії. Hyundai Motor та Kia у 2021 році були провідними автомобільними брендами у РФ, але у 2023 році компанія продала свій завод у Санкт-Петербурзі з умовою, що може викупити його протягом двох років. Відтак компанія може викупити його до кінця 2025 року.
У компанії зазначили, що поки не ухвалили жодних рішень, але “уважно стежать за ситуацією”.
Samsung Electronics також розглядає можливість повернення до Росії. Компанія зупинила роботу свого заводу у російській Калузі, де виготовляли телевізори, монітори та пральні машини. При цьому Samsung підтримував свої торгівельні точки у РФ через паралельний імпорт.
- США нині обговорюють із Росією можливе пом’якшення економічних санкцій у межах спроб домовитися про зупинення бойових дій в Україні. Однак зняття обмежень, про які мовиться, залежить від Євросоюзу, який не має наміру знижувати тиск на Москву.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.
Національний банк вирішив не продовжувати обмеження у 150 000 гривень на місяць для переказів між фізичними особами (P2P, C2C) у межах одного банку. Це рішення стало можливим після впровадження комплексних заходів для мінімізації ризиків використання платіжної системи у незаконних схемах.
1 квітня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що уряд країни передав Збройним силам України ще 1 500 бойових БпЛА.