У США затримали російську вчену, яка працює у Гарварді: її хочуть депортувати до РФ
Джерело: The Guardian
Російську вчену Ксенію Петрову, яка працює у Гарварді, затримали в аеропорту Бостона, коли вона поверталась до США. Їй анулювали візу та хочуть депортувати до Росії.
Друзі та колеги Петрової повідомили, що її затримала міграційна і митна поліція Сполучених Штатів. Зокрема її колега Кора Андерсон у фейсбуці написала, що Петрову затримали у міжнародному аеропорту Бостона 16 лютого, коли вона повернулась з Франції.
Петровій анулювали візу та повідомили, що депортують до Росії. Однак вона заявила, що боїться політичних переслідувань на батьківщині, відтак її відправили до слідчого ізолятора.
“Ми спершу не мали жодної гадки про те, що з нею сталось, бо вона не могла надсилати повідомлення чи телефонувати після затримання. Спочатку її перевели до установи у Вермонті, а згодом у Луїзіані, де вона перебуває досі”.
Андерсон додала, що росіянку утримують у кімнаті з понад 80 іншими арештованими жінками.
За її словами, Петрова не порушила жодних законів і має адвоката, але досі перебуває в ізоляторі і невідомо, коли її випустять.
Начальник Петрової Леон Пешкін розповів, що у неї були вагомі причини боятись повернення до Росії, бо вона публічно протестувала проти російського вторгнення в Україну, закликала до імпічменту Путіну, за що була арештована у РФ. Коли її відпустили, вона втекла до Грузії, а звідти виїхала до США.
Пешкін наголосив, що росіянка є висококваліфікованим фахівцем та мала візу, яка дозволяла їй працювати у США та вільно виїжджати за кордон.
Та у лютому, коли Петрова перебувала у Франції під час своєї відпустки, Пешкін попросив її взяти у французьких колег коробку зі зразками ембріонів жаб і привезти її до лабораторії Гарварду. Він наголосив, що це було його “величезною помилкою”.
Він пояснив, що імпорт цих зразків був законним, але Петрова зробила помилку під час митного оформлення декларації США. Через це її затримали митники в аеропорту.
Попри те, що покаранням за неправильний імпорт є штраф сумою 500 доларів, міграційна служба вирішила відмовити Петровій у в’їзді до США. Коли вона пояснила, що боїться повертатись до Росії, її помістили до слідчого ізолятора, де вона чекає слухання щодо надання їй притулку.
За словами Пешкіна, Петрова повинна мати право на умовно-дострокове звільнення, поки очікує засідання, але зараз УДО не оформлюють.
- Канадську підприємицю та акторку Жасмін Муні, яка зіграла у фільмі “Американський пиріг”, майже два тижні утримували у “нелюдських умовах” після затримання на кордоні через проблеми з візою.
- Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.