Керівниця Колумбійського університету подала у відставку після поступок вишу владі
Джерело: Reuters
Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.
Цього місяця уряд скасував фінансування Колумбійського університету на 400 мільйонів доларів і погрожував призупинити ще мільярди, звинувативши університет у тому, що він не робить достатньо для боротьби з антисемітизмом і забезпечення безпеки студентів на тлі торішніх протестів у студентському містечку.
Минулого тижня Колумбійський університет пішов на значні поступки, щоб мати змогу вести переговори про відновлення фінансування, викликавши різку критику за те, що він швидко піддався тиску уряду і не стояв твердо на позиціях академічної свободи та свободи слова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25-річний конфлікт: Трамп проти Колумбійського університету
Співголову Опікунської ради Клер Шипман призначили виконувачкою обов’язків президента, поки рада шукає нового президента. Університет офіційно не назвав причину змін.
25 березня групи, що представляють професорів Колумбійського університету, подали до суду на адміністрацію Трампа через її спроби змусити університет посилити правила щодо протестів у кампусі та поставити відділ близькосхідних досліджень під зовнішній нагляд.
Окремо 26 вересня газета New York Times повідомила, що двоє керівників Центру близькосхідних досліджень Гарвардського університету, директор Джемаль Кафадар і заступниця директора Розі Бшір, покинуть свої посади.
- Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.
- Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа. Натомість у США цю інформацію заперечили.
- Група європейських країн розробляє стратегію залучення науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення фінансування освіти та наукових досліджень з боку американського уряду.
Уночі 2 квітня військ РФ завдали масованого удару безпілотниками по Харкову. У місті руйнування, не обійшлось без постраждалих.
Триває 1134-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 918 тисяч осіб.
2 квітня відзначають Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм, Міжнародний день дитячої книги, День примирення та Міжнародний день перевірки фактів. Церква сьогодні згадує преподобного Тита Чудотворця.
За даними синоптиків у середу, 2 квітня, у низці областей очікуються опади.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.