Компанія, пов’язана з Ахметовим, відсудила в «Укренерго» 110 млн гривень — ЗМІ
Джерело: рішення суду
Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.
Як свідчить судове рішення від 13 березня, “ООЕК” у червні-листопаді 2024 року надавало “Укренерго” послуги з підтримки виробництва електроенергії з відновлюваних джерел. Проте оплата за ці послуги так і не надійшла. За розрахунками компанії, борг складав 144 млн грн.
В “Укренерго” пояснили, що через фінансові труднощі та значну дебіторську заборгованість оператор не зміг вчасно розрахуватися. До того ж законодавство забороняє використовувати кошти, передбачені на інші цілі, для оплати таких послуг.
Перед судовим розглядом “Укренерго” частково погасило борг, перерахувавши 34 млн грн, зокрема, повністю сплативши за червень і частково за липень 2024 року. З урахуванням цієї суми суд стягнув з компанії 110 млн грн основного боргу, 6,6 млн грн інфляційних втрат, 1,2 млн грн річних відсотків та 848 тис. грн судового збору.
ТОВ “ООЕК” належить Нелі Костенко через компанію “Енергопоставка”, повідомляє Економічна правда. Раніше вона була менеджеркою у російській групі “VS Energy” Михайла Воєводіна. Також “ООЕК” пов’язують із “Одесаобленерго”, яке ДТЕК Ріната Ахметова придбав у “VS Energy”.
- 1 травня Bloomberg оновив свій щорічний рейтинг найзаможніших людей планети, де зазначено, що Рінат Ахметов, відомий український бізнесмен, увійшов до списку і займає 438-ме місце зі статками у 6,34 мільярда доларів.
- Війна Росії проти України, яка призвела до знищення низки промислових активів, позбавила українських бізнесменів колишнього впливу та багатства.
- Народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк опублікував розслідування щодо медіа “Ми – Україна” і його зв’язків з Офісом президента.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.