Єдиний відомий сценарій фільму Годара «На останньому подиху» виставлять на аукціон

Джерело: The Guardian

Єдиний відомий сценарій фільму режисера Жана-Люка Годара “На останньому подиху” продадуть на аукціоні.

Як розповіли у виданні, близько 70 сторінок з рукописними нотатками Годара та синопсисами деяких з найвідоміших сцен, зокрема драматичного початку стрічки, знайшли в маєтку французького продюсера Жоржа де Борегара через понад 60 років після премʼєри.

У центрі сюжету фільму “На останньому подиху” – роман між американською студенткою в Парижі (Жан Себерг) і її коханим, якого розшукують за вбивство поліціянта (Жан-Поль Бельмондо).

Згідно з повідомленням, через новаторський підхід Годара сценарії його фільмів трапляються рідко. Він уникав офіційних сценаріїв і любив писати діалоги ввечері перед зйомками, щоб спонукати акторів поводитися природно. Він також знищував письмові записи.

Оригінальний сюжет історії, заснований на події з новин, яка захопила Францію в 1952 році, був написаний другом Годара та колегою режисером “Нової хвилі” Франсуа Трюффо, який дозволив йому розвивати сюжет.

Годар почав зйомки влітку 1959 року, використовуючи метод документаліста, знімаючи на вулицях ручною камерою та здебільшого при природному освітленні. Почавши з точного сценарію для перших 14 хвилин дії, він відмовився від нього і вирішив писати сценарій кожного дня напередодні ввечері. Оскільки діалоги мали бути синхронізовані під час постпродакшну, він не заперечував, якщо актори забували репліки, які вони часто чули вперше вранці перед зйомками.

“Я написав першу сцену [Жан Себерг на Єлисейських полях], а для решти у мене була величезна кількість нотаток, що відповідали кожній сцені. Я сказав собі, це обурливо! Я припинив усе. Потім я подумав, що замість того, щоб знайти щось давно, я знайду це незабаром. Коли ти знаєш, до чого йдеш, це повинно бути можливим. Це не імпровізація, це тонке налаштування в останню хвилину”, – пояснив режисер в Cahiers du Cinéma в 1968 році.

Рукопис, оцінений у $450 тис. – $650 тис., продадуть у межах онлайн-аукціону книг і рукописів Sotheby’s. Торги проходитимуть 14-18 червня. Один лот включатиме чотири оригінальні фотографії Годара та Себерга, старовинний аркуш із контактами, листи від Годара та актора й режисера Роджера Ханіна, який знявся у фільмі.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.

Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.