Росіяни просунулися на Торецькому та Покровському напрямках – ISW

Джерело: ISW

За даними аналітиків, російські підрозділи просунулися на двох напрямках фронту.

Зокрема, ворог просунувся на Торецькому напрямку. Геолокаційні кадри, опубліковані 28 і 30 березня, свідчать, що Росія мала успіх на північ від Торецька та в центрі самого міста. Штурми також тривали в районі Кримського, Диліївки, Пантелеймонівки і Олександрополя.

Також російські війська просунулися на Покровському напрямку біля Шевченка та в Успенівці. Вони наступали в районі Єлизаветівки, Водяного Другого, Новоторецького, Променя, Миролюбівки, Калинового, Лисівки, Сухого Яру, Зеленого, Новоукраїнки, Котлиного, Новосергіївки, Удачного, Новоолександрівки, Срібного, Звірового, Котлярівки, Малинівки.

Окрім того, 30 березня противник наступав у Курській та на півночі Сумської областей. Підтверджених просувань немає.

Тоді як 29 березня окупанти продовжили наступ у північно-західній частині Бєлгородської області, але також не зробили жодного підтвердженого просування.

Російські загарбники наступали на Куп’янському напрямку біля Кам’янки, Радківки, Петропавлівки, Піщаного, Борової, Богуславки, Загризового, Надії і Копанків. Підтверджених просувань немає.

Наступальні дії велися й на Сіверському напрямку біля Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Переїзного.

Російські війська намагалися штурмувати Часівярський напрямок, а саме біля самого Часового Яру, у бік Майського, біля Ступочок, Предтечиного, Курдюмівки, на Білу Гору та Олександро-Шультине. Підтверджених просувань немає.

30 березня російські сили продовжували наступ на Курахівському напрямку в районі Костянтинополя, Богданівки, Олексіївки, Андріївки, у напрямку Розлива, але підтвердженого просування не зробили.

Ворог просувався у Великоновосілківському напрямку біля Веселого, Скудного, Привільного, Новосілки, у напрямку Вільного Поля та Новопілля, але безуспішно.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.