Генпрокуратура Росії просить «дозволити Талібан»

Джерело: росЗМІ

Генеральна прокуратура Росії звернулася до Верховного суду РФ з проханням тимчасово зупинити заборону діяльності руху “Талібан”, визнаного в Росії терористичною організацією. Російський суд прийняв заяву до розгляду.

Верховний суд РФ розгляне питання 17 квітня у закритому режимі.

“Талібан” визнаний терористичною організацією в Росії у 2003 році та включений до федерального списку заборонених організацій.

У грудні 2023 року Державна дума РФ ухвалила закон, який дозволяє тимчасове скасування заборони діяльності організацій, що перебувають у списку терористичних. Для цього необхідне відповідне рішення суду на підставі звернення генерального прокурора або його заступника, якщо є докази “припинення організацією терористичної діяльності”.

У травні 2024 року МЗС та Мін’юст РФ представили главі РФ Володимиру Путіну доповідь, в якій обґрунтували необхідність виключення “Талібану” зі списку терористичних організацій. Прессекретарка МЗС РФ Марія Захарова пояснила це рішення “прагматизмом”. Путін заявив, що Росія рухається в цьому напрямку, але висловив сподівання, що першою такий крок зробить ООН.

Додамо, 2 квітня 2024 року речник президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що в РФ є “важливі питання” для обговорення з лідерами ісламістського руху “Талібан” і “опрацьовує питання” зняття з радикального руху статусу терористичної організації.

Талібан захопив владу в Афганістані у 2021 році – після виведення з країни американських військ, сформувавши власний уряд. Однак жодна держава, включаючи Росію, досі офіційно їх не визнала. Причиною залишаються невиконані зобов’язання талібів щодо дотримання прав людини, створення інклюзивної політичної системи та боротьби з тероризмом та наркотрафіком.

У РФ рух “Талібан” визнано терористичною організацією у 2003 році – після того, як його до відповідного списку включила Рада Безпеки ООН. Водночас, Москва підтримує контакти з талібами протягом багатьох років. У березні 2022 року Росія акредитувала першого дипломата уряду Афганістану після того, як влада в цій центральноазіатській країні перейшла під контроль талібів.

Довідка. Талібан – радикальний ісламістський рух сунітського напрямку, що зародився в Афганістані серед пуштунів 1994 року. Воював з армією США. Талібан мав військові сутички із ще радикальнішою ісламською організацією ІД-Хорасан, що виникла після 2015 року.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.