Більшість європейців підтримують мита проти США у відповідь на дії Трампа

Джерело: The Guardian

Опитування показало, що більшість європейців підтримують запровадження мит проти Сполучених Штатів, якщо президент США першим запровадить масштабні мита на імпортні товари.

Запровадження масштабних мит, які Трамп назвав “Днем звільнення”, імовірно будуть запроваджені 2 квітня. Цього ж дня мають набрати чинності запроваджені ним 25% мита на автомобілі, які привозять до Штатів.

Через нові тарифи, імовірно, зазнають збитків чимало європейських компаній. Низка німецьких автовиробників та французьких виробників предметів розкоші і алкогольних напоїв, залежать від експорту до США, який приносить їм до 20% прибутку.

У ЄС вже пообіцяли “своєчасну, надійну та вивірену відповідь” на план США, який, на думку експертів, найімовірніше призведе до зменшення обсягів виробництва, зростання цін та розпалювання торгівельної війни.

Опитування YouGov, проведене у Данії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Швеції та Великій Британії показали, що якщо США дійсно запровадять масштабні мита, більшість європейців – від 56% в Італії до 79% у Данії – підтримали б мита у відповідь. У Німеччині та Франції мита у відповідь підтримали 68% опитаних.

Респонденти у всіх країнах, де провели опитування, підтримали принцип “око за око” навіть попри те, що мита США завдадуть збитків їхнім державам.

75% опитаних німців сказали, що очікують “значних” чи “достатніх” заходів у відповідь. Цю думку поділяють 71% опитаних в Іспанії, 70% у Франції та Італії, 62% у Швеції, 60% у Великій Британії та 50% у Данії.

З шести країн ЄС, де проводилось опитування, більшість опитаних – від 60% у Данії до 76% в Іспанії – вважають, що мита США сильно вплинуть на економіку Євросоюзу загалом.

У Києві прогриміло два вибухи — у Деснянському та Дніпровському районах міста.

Естонія планує цього року розпочати будівництво укріплень на кордоні з Росією. Бункери з’являться не лише на державних, але й на приватних землях.

У Центрі національного спротиву (ЦНС) повідомили, що у тимчасово окупованому Луганську вакцинують дітей препаратами невідомого походження.

Німецький автовиробник Porsche розглядає можливість відновлення виробництва оборонної продукції.

Американський фінансовий журналіст та автор книг Джеймс Суровецький розповів, як, ймовірно, Білий дім розраховував тарифні ставки для товарів з інших країн.