Більшість європейців підтримують мита проти США у відповідь на дії Трампа

Джерело: The Guardian

Опитування показало, що більшість європейців підтримують запровадження мит проти Сполучених Штатів, якщо президент США першим запровадить масштабні мита на імпортні товари.

Запровадження масштабних мит, які Трамп назвав “Днем звільнення”, імовірно будуть запроваджені 2 квітня. Цього ж дня мають набрати чинності запроваджені ним 25% мита на автомобілі, які привозять до Штатів.

Через нові тарифи, імовірно, зазнають збитків чимало європейських компаній. Низка німецьких автовиробників та французьких виробників предметів розкоші і алкогольних напоїв, залежать від експорту до США, який приносить їм до 20% прибутку.

У ЄС вже пообіцяли “своєчасну, надійну та вивірену відповідь” на план США, який, на думку експертів, найімовірніше призведе до зменшення обсягів виробництва, зростання цін та розпалювання торгівельної війни.

Опитування YouGov, проведене у Данії, Франції, Німеччині, Італії, Іспанії, Швеції та Великій Британії показали, що якщо США дійсно запровадять масштабні мита, більшість європейців – від 56% в Італії до 79% у Данії – підтримали б мита у відповідь. У Німеччині та Франції мита у відповідь підтримали 68% опитаних.

Респонденти у всіх країнах, де провели опитування, підтримали принцип “око за око” навіть попри те, що мита США завдадуть збитків їхнім державам.

75% опитаних німців сказали, що очікують “значних” чи “достатніх” заходів у відповідь. Цю думку поділяють 71% опитаних в Іспанії, 70% у Франції та Італії, 62% у Швеції, 60% у Великій Британії та 50% у Данії.

З шести країн ЄС, де проводилось опитування, більшість опитаних – від 60% у Данії до 76% в Іспанії – вважають, що мита США сильно вплинуть на економіку Євросоюзу загалом.

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.

З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.

Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.  

Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.