Підсанкційний російський арктичний завод СПГ, ймовірно, готується відновити роботу – ЗМІ

Джерело: Bloomberg

Російський арктичний завод СПГ, проти якого запроваджено санкції, ймовірно може готуватись до відновлення роботи.

За даними ЗМІ, супутникові фото свідчать, що минулого тижня на російському заводі з виробництва СПГ, ймовірно, спалювали пальне. Це може бути ознакою перезапуску заводу, який фактично не працював з жовтня 2024 року.

На фото від 30 березня, зроблених європейським супутником Sentinel 2,видно, як завод Arctic LNG 2 спалює газ. На попередніх фото від 22 березня, непомітно вогню чи будь-яких інших активностей.

Фото: Sentinel 2

При цьому в агенстві наголосили, що спалювання газу не означає, що завод повністю відновлює роботу. До прикладу, це може бути просто технічним обслуговуванням.

Водночас Bloomberg нагадав, що були й інші ознаки того, що проти Arctic LNG 2 можуть пом’якшити санкції США. Зокрема у лютому ПАО “Новатек” – акціонер проєкту – закликав індійських покупців брати вантажі зі знижкою, поки є можливість, і до того, як США знімуть обмеження.

На лютневих супутникових фото зафіксовано невеликий факел, що може свідчити про те, що завод міг виготовляти певну кількість СПГ.

Але на останньому фото помітно, що вода навколо заводу залишається під кригою, тобто, традиційні судна не можуть зайти у порт для завантаження та експорту пального.

Судна, які РФ використовувала аби обійти санкції щодо Arctic LNG 2, не призначені для того, щоб рухатись кригою. Відтак вони забирали вантажі з заводу у літні місяці.

Торік на Arctic LNG 2 припинилось масштабне виготовлення СПГ через санкції США, які відлякували покупців. Також збільшення криги навколо заважало прибуття суден до заводу.

Новатек і Arctic LNG 2 не відразу відповіли на запити щодо коментарів щодо зображень і можливого перезапуску.

Окремо East Energy, який минулого року використовувався для збору пального з Arctic LNG 2, наближається до Шанхаю, згідно з даними відстеження суден, зібраними Bloomberg. Якщо судно, яке також потрапило під санкції США, пришвартується в Китаї, це буде перший випадок, коли один із російських танкерів СПГ тіньового флоту з арктичного проєкту зупиниться в іноземному порту.

  • За повідомленням ЗМІ, президент РФ Володимир Путін перевіряє, як далеко готовий зайти американський лідер Дональд Трамп у своєму тиску на Європу, аби вона пом’якшила санкції проти Росії.

Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.

Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.

Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.

Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.