Мелоні дуже занепокоєна поведінкою Трампа, але не критикує його публічно – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Премʼєр-міністерка Італії Джорджа Мелоні та її команда серйозно занепокоєні поведінкою президента США Дональда Трампа. Однак публічно його не критикують через побоювання розгнівати Білий дім.
Як розповіли у виданні, Мелоні мала надію, що контакти з Дональдом Трампом зміцнять її позицію в центрі європейської політики. Тож вона була єдиною європейською лідеркою, яка приїхала на інавгурацію Трампа. А також зустрічалася з президентом у його резиденції Мар-а-Лаго, підтримувала контакти з мільярдером і соратником Трампа Ілоном Маском і зазначала, що очікує на візит до Білого дому.
Наміри Мелоні полягали в тому, щоб під час цього візиту домовитися про щонайменше часткове скасування мит США на імпорт з Європейського Союзу. Утім, точної дати ще не призначили. Тож італійські автовиробники, як-от Stellantis NV, все одно постраждають від тарифів США. А виробник суперкарів Ferrari обіцяє, що підніме ціни на деякі моделі в Сполучених Штатах.
Згідно з інформацією агенції, Мелоні прагне стати ключовою фігурою як у ЄС, так і у відносинах із США. Саміт G7, який відбувся торік в Італії, показав навички Мелоні співпрацювати з різними політичними силами в часи посилення розбіжностей. Однак її спроби балансувати у відносинах із Трампом не йдуть на користь. Охолодження в стосунках із Білим домом створює проблеми Мелоні й в Італії.
За словами італійських посадовців, які говорили на умовах анонімності, Мелоні намагалася через дипломатів зв’язатися з Білим домом, але поки що це не дало жодних результатів.
“Недостатньо спробувати пом’якшити Трампа, використовуючи ретельно вивірені слова — він розриває НАТО. Канат, по якому ходить Мелоні, стає все тоншим і тоншим”, — наголосила депутатка від опозиційної Демократичної партії Італії Лія Квартапелле.
- Опитування показало, що більшість європейців підтримують запровадження мит проти Сполучених Штатів, якщо президент США першим запровадить масштабні мита на імпортні товари.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.