Правоохоронці затримали у ЄС «політексперта» із медійного пулу Медведчука

Джерело: СБУ

Українські та польські правоохоронці затримали “політексперта” із медійного пулу підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука. Спочатку його затримали у Польщі, а зараз він знаходиться в одному із київських СІЗО.

Хоч правоохоронці не вказують імені фігуранта, журналіст і блогер Денис Казанський повідомляв про затримання Кирила Молчанова.

“Розумово відсталий кишеньковий пропагандист Медведчука Кирило Молчанов, який у 2022 році втік до РФ і підтримав війну проти своєї країни, вирішив з’їздити до Польщі, де його заарештували та депортували в Україну. Повідомляють, що Молчанов отримав листа з Німеччини, куди його запросили нібито для вручення якогось гранту. У притомної людини тут би закралися сумніви, та оскільки Молчанов – співробітник Медведчука, жадібність пересилила здоровий глузд, і він на повному серйозі поїхав до Німеччини за грошима. Та ще й через Польщу”, – розповів журналіст.

Водночас голова забороненої в Україні партії “Держава” Дмитро Василець заявив, що Молчанов намагався дістатися до Берліна через Польщу, де він планував отримати премію за “свою діяльність”.

За словами Васильця, Молчанов «займався системним інформуванням європарламентаріїв»

Джерело: скриншот

За словами Васильця, Молчанов “займався системним інформуванням європарламентаріїв і депутатів Бундестагу про факти порушень прав людини в Україні”.

У дописі він посилається на невідомих депутатів Бундестагу, які “запросили Молчанова в Берлін для вручення премії та гранту”.

запрошення Молчанова в Берлін для вручення премії та гранту

Джерело: скриншот

За даними правоохоронців, затриманого зловмисника завербували й він працював одночасно на дві спецслужби країни-агресора: ФСБ та зовнішню розвідку РФ.

Він займався дискредитацією України на міжнародній арені та працював над розхитуванням внутрішньої ситуації в країнах-партнерах.

Джерело: СБУ

У 2022 році він виїхав до Росії, де згодом став одним із ключових ідеологів кремлівських медійних проєктів “Другая Украина” та “Голос Європи” (Voice of Europe).

Також зловмисник був частим гостем токшоу російського пропагандиста Володимира Соловйова — тільки протягом 2023 року він 35 разів брав участь у прямих ефірах кремлівського пропагандиста, де виправдовував збройну агресію РФ та поширював фейки про ситуацію в Україні.

Крім того, він організовував на території ЄС вуличні акції в інтересах Кремля, де закликав до згортання міжнародної підтримки України.

Ще одним важливим напрямом підривної діяльності фігуранта були публічні заклики до підготовки замовних терактів в Україні. Для цього псевдополітолог використовував свій телеграм-канал, на якому регулярно “репостив” чат-боти російських спецслужб, що збирають розвіддані про Сили оборони.

Затриманому повідомили про підозру за ч. 3 ст. 436-2 та ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників та колабораційна діяльність).

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.