Німеччина передасть Україні військової допомоги на 11 мільярдів євро
Джерело: МЗС Німеччини
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва оголосила додатковий пакет військової допомоги на суму 11,25 мільярда євро (12,1 мільярда доларів).
“У зв’язку з глухим кутом у відносинах між США та Росією, надзвичайно важливо, щоб ми, європейці, показали, що ми підтримуємо Україну без жодних “якщо” та “але”, і що ми підтримуємо її зараз більше, ніж будь-коли. Це одна з причин мого сьогоднішнього візиту до України”, – заявила Барбок.
Міністерка підкреслила, що підтримка України з боку Німеччини продовжиться, попри майбутню зміну уряду в Берліні після виборів 23 лютого.
“Німеччина не залишить український народ — наших європейських сусідів. Рішення нинішніх і майбутніх правлячих партій надати додаткові 3 мільярди євро на короткострокову підтримку і ще 8,25 мільярда євро на військову підтримку до 2029 року демонструє нашу тверду міжпартійну солідарність і прихильність”, – сказала вона.
Барбок також оголосила, що Німеччина надасть додатково 130 мільйонів євро на гуманітарну допомогу та стабілізаційні заходи для підтримки України.
Вона звинуватила президента Росії Володимира Путіна в підриві переговорів про припинення вогню шляхом висування додаткових умов, заявивши, що союзники по НАТО обговорять ці питання на майбутній зустрічі зі своїм американським колегою пізніше цього тижня.
“Це Путін тягне час, не хоче миру і продовжує свою агресивну війну, порушуючи міжнародне право. Він імітує готовність до переговорів, але відмовляється відступити навіть на міліметр від своїх цілей. Ми не повинні бути обмануті Путіним і його прихильниками. Проста пропозиція миру – це ще не сам мир. На майбутньому засіданні міністрів закордонних справ НАТО ми чітко дамо зрозуміти американській стороні, що ми не можемо піддаватися тактиці затягування Путіна”, – заявив Бербок.
Міністерка закордонних справ Бербок здійснила свій останній візит в Україну в її нинішній ролі, оскільки новий коаліційний уряд Німеччини, як очікується, буде сформований пізніше цього місяця. За час перебування на посаді вона відвідала Україну 10 разів, а візит у вівторок став її 11-ю поїздкою в країну і 9-ю з початку повномасштабної війни.
- 21 березня бюджетний комітет Німеччини погодив виділення додаткових 3 млрд євро на військову допомогу Україні після того, як майбутній канцлер Фрідріх Мерц ухвалив реформи, спрямовані на збільшення інвестицій в оборонну сферу.
- Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок стане головою Генеральної Асамблеї ООН. У травні Бербок представить робочу програму у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, а у вересні вже розпочне виконання обов’язків. Термін повноважень на цій посаді становить один рік.
- 18 березня німецькі депутати схвалили план Фрідріха Мерца щодо суттєвого збільшення державних витрат. Завдяки зняттю конституційних обмежень на запозичення сукупні видатки федерального уряду та земель можуть сягнути 1 трлн євро. Це дасть змогу Німеччині переозброїтися для стримування Росії, модернізувати застарілу інфраструктуру та, у перспективі, збільшити фінансову підтримку України.
Вчителька історії із Києва Марія Воротило опублікувала матеріали нового підручника з історії України для 11 класу, в якому йдеться, зокрема, про повномасштабне вторгнення. За її словами, “є цілий ряд питань до Міносвіти”.
Урядове агентство США, яке регулює телебачення, почало розслідування політики різноманітності в Disney.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
Білий дім звільнив щонайменше трьох співробітників Ради національної безпеки, після того, як президент США Дональд Трамп зустрівся з конспірологинею Лорою Лумер і та заявила про “нелояльність” цих посадовців.
Президент США Дональд Трамп змінив керівництво Кеннеді-центру, що призвело до скасування мистецьких подій та звільнення артистів.