Жінці з Маріуполя відмовили в інвалідності, бо «з березня 2022 року в місті війни не було»
Джерело: Петро Андрющенко
Колишній радник міського голови Маріуполя, а нині керівник Центру вивчення окупації Петро Андрющенко повідомив, що українські чиновники відмовили жінці з Маріуполя в оформленні статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, пояснивши тим, що “з 5 березня 2022 року в Маріуполі війни не було”.
“А ви знали, що травма, отримана маріупольцями в Драм театрі під час російського бомбардування — це побутова травма? А що ніякі бойові дії в Маріуполі після 05 березня 2022 року не тривали, всі вбиті та поранені — фейк, а оборона Маріуполя протягом 86 діб — вигадка? Зараз ви думаєте, що мова про російську пропаганду. Ні. Така офіційна позиція урядовців в Україні. Тепер, думаєте що це — першоквітневий дурний жарт? Знову, на жаль, ні. Це — сувора реальність про нас. Нас, маріупольців. Нас, сотень тисяч українців з Маріуполя, що втратили все”, – обурюється Андрющенко.
Він розповідає, що мешканці Маріуполя Наталії Ю. дивом вдалося вижити після вибуху, однак вона отримала тяжкі поранення та втратила око, має значні пошкодження рук та інші проблеми зі здоров’ям.
Жінка на підставі українського законодавства намагалась отримати статус особи з інвалідністю внаслідок війни.
Проте, спеціальна міжвідомча комісія надіслала жінці відповідь “просту та однозначну — вона немає права на статус особи з інвалідністю внаслідок війни тому, що з 5 березня 2022 року в Маріуполі війни не було”.

Джерело: Петро Андрющенко

Джерело: Петро Андрющенко
“Той самий момент, коли пишеш, а руки тремтять від люті. Тобто, не було? Тобто Держава Україна вважає, що в Маріуполі дійсно не було десятків тисяч загиблих внаслідок російської агресії. Що 16 березня росіяни не скидали бомбу на Драм театр. “Побутова травма” не інакше (сарказм). Тепер не дивно, чому Буча має меморіал щодо своїх загиблих, а маріупольці навіть не мають офіційної згоди про власну жертву. Жертву, яку цивільні принесли разом з військовими, аби врятувати Україну в перші місяці війни. Або, може це просто нас та наше місто принесли в жертву з огляду на таке ставлення?”, – пише Андрющенко.
Він звернувся до українських урядовців з вимогою вплинути на цю ситуацію, інакше пообіцяв розкрити “купу подробиць” щодо оборони Маріуполя, про які влада не говорить.
“Маріупольці страшні у своєму єднанні в боротьбі один за одного, що довело 86 днів опору набагато страшнішому ворогу, аніж ви. Тому зробімо так — ви швидко виправите цю несправедливість, або ми остаточно порушимо змову мовчання до кінця війни. І ми почнемо розповідати світу не лише про героїчну оборону та жертву Маріуполя, а деталі провалів евакуації, факти заспокоєння міста напередодні вторгнення візитами перших осіб і ще купу подробиць, які вам не сподобаються. Проте точно сподобається медійникам. Гарантую. Принаймні точно почну з власної телефонної книги, де вдосталь контактів міжнародних ЗМІ, які радо візьмуться за цю історію”, — написав керівник Центру вивчення окупації.
- Міністерство охорони здоровʼя повідомило на запит Центру протидії корупції, що скасувало інвалідності 74 з 526 прокурорів, які їх мають. Попри таку кількість підтверджених фейкових інвалідностей, Офіс генерального прокурора не збирається звільняти жодного з цих прокурорів, згідно із відповіддю на запит ЦПК.
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.