Трамп запровадив мита від 10% на імпорт з усіх країн. Росія у списку не згадана

Джерело: CNN

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Виступаючи в саду біля Білого дому, президент оголосив про 10% мита на весь імпорт, що надходить до США. Після цього він узяв до рук таблицю зі списком країн і почав зачитувати ставки мит, які інші країни накладають на США, а після — ставки, які США стягуватимуть у відповідь, повідомляє кореспондент The Wall Street Journal.

Водночас мита у відповідь США “стягуватимуть зі знижкою” – по своїй доброті, заявив Трамп.

Окрім того, США запровадять 25% тарифи на імпорт автомобілів. Мита запрацюють вже з 3 квітня.

Золотий вік Америки повертається. Робочі місця і заводи повернуться. Це знизить ціни для споживачів, — прокоментував власне рішення Трамп.

Він зауважив, що американські платники податків “зазнавали шахрайства протягом 50 років”, проте, відтепер такого більше не буде.

Також глава Білого дому заявив, що цими митами його адміністрація захищає американських фермерів.

Сьогоднішніми діями ми також захищаємо наших великих фермерів і тваринників, котрі зазнають жорстокого ставлення з боку націй у всьому світі, — сказав він. Зокрема, президент розкритикував мита, які Канада запровадила на американську молочну продукцію.

Отримані кошти від мит мають спрямувати на зниження податків та погашення зовнішнього боргу.

Мита на товари з Китаю становитимуть 34%, з країн ЄС – 20%, зі Швейцарії – 31%, із Великої Британії – 10%, з Ізраїлю – 17%, з Казахстану – 27%, Тайваню – 32%, Малайзії – 24%, Індії – 26%, Індонезії – 32%. Один із найвищих зборів запроваджено на В’єтнам (46%), Камбоджу (49%), Лаос (48%). Водночас Росія у списку не згадана.

Для таких країн, як Велика Британія, Бразилія, Сінгапур, Україна, ставка залишиться 10%.

Усі мита розраховані у таблиці, котру опублікував Білий дім.

Зауважимо, 2 квітня прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу анонсував скасування усіх митних зборів, котрі застосовувалися до товарів, що імпортуються зі США.

Базова ставка на імпорт набуде чинності після півночі суботи, а вищі мита почнуть діяти з 9 квітня, розповіли Bloomberg високопосадовців адміністрації. Канада та Мексика, які вже отримали від найближчого торгового партнера мита у розмірі 25%, з ними і залишаться, окремі ставки за новими правилами для них не застосовуватимуться. Збережуться винятки для товарів, що підпадають під дію Північноамериканської торгової угоди, яку Трамп уклав під час своєї першої каденції.

Ф’ючерси на американські біржові індекси різко знизилися після виступу Дональда Трампа в Рожевому саду, де він оголосив про масштабні мита.

  • Dow Jones втратив 256 пунктів (-0,61%).
  • S&P 500 знизився на 1,69%.
  • Nasdaq 100 впав на 2,54%.

Перед заявою Трампа ринок зростав, але після оголошення плану щодо тарифів акції почали дешевшати.

На тлі економічної невизначеності ціна золота в Нью-Йорку вперше перевищила $3 200 за унцію. З початку року актив подорожчав на понад 20%, показавши найкращий квартальний результат із 1986 року.

  • Опитування показало, що більшість європейців підтримують запровадження мит проти Сполучених Штатів, якщо президент США першим запровадить масштабні мита на імпортні товари.
  • Єврокомісія у відповідь на дії Трампа має намір повністю закрити ринок ЄС для американських товарів. Якщо цей рішучий крок буде реалізований, торгова війна загостриться до непередбачуваних наслідків.
  • Збитки автомобільних компаній Porsche та Mercedes-Benz Group через нові мита США на імпортні автівки можуть сягнути $3,7 мільярда.

Батько мільярдера Ілона Маска — Еррол Маск — розповів, що вся їхня родина певною мірою захоплюється очільником Кремля Володимиром Путіним.

Китай повідомив, що запроваджує 34% мита на товари зі США, у відповідь на тарифи, які запровадив американський президент Дональд Трамп на китайські товари.

В Дніпрі в лікарні помер місцевий депутат, чия автівка вибухнула вранці 4 квітня. 

За повідомленням синоптикині Наталки Діденко, з 5 квітня в Україні розпочнеться похолодання, яке триватиме майже до кінця наступного тижня.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга розповів, як просуваються переговори зі США щодо угоди про корисні копалини. За його словами, угоду перевіряють на відповідність українському законодавству, до переговорів залучать юристів.