У Мінекономіки відреагували на введення США 10% мита на українські товари

Джерело: міністерка економіки Юлія Свириденко/Facebook

Міністерка економіки України Юлія Свириденко пояснила, що означають для української економіки введення 10%-го мита на товари, яке запровадили США.

За словами Юлії Свириденко, ситуація з введеними американськими митами є «складною, але не критичною». Вона також зазначила, що Україна не зіштовхнулася з такими високими тарифами, як Молдова 31% чи Європейський Союз 20%.

Повідомляється, що Україна експортувала до США товарів на суму 874 мільйони доларів. З цієї суми 363 мільйони припадають на чавун, а ще 112 мільйонів — на труби. Загальний імпорт зі США склав 3,4 мільярда доларів.

“Наші мита на американські товари досить низькі — на автомобілі ставка 10%, на вугілля і нафту — 0%. Тому зараз в нас є шанси домовитись на інші умови — американська заява чітко говорить про таку можливість. Якщо все залишиться як є, то американське універсальне мито вдарить в основному по малих виробниках. Тому ми вже працюємо над тим, щоб для України були кращі умови”, – зазначила міністерка.

Свириденко зазначила, що Україна експортує до США понад 600 різних категорій товарів. Серед них 65 видів продукції перевищують 1 мільярд доларів за сумою експорту.

“Україна має, що запропонувати Сполученим Штатам Америки як надійний союзник та партнер. Від справедливих мит виграють обидві наші країни”, – додала Свириденко.

Президент США Дональд Трамп продовжив роботу застосунку TikTok у країні ще на 75 днів, висловивши надію на співпрацю з Китаєм.

У Сербії закликають до проведення незалежного розслідування повідомлень про використання забороненої звукової зброї проти натовпу під час мирного мітингу 15 березня. Влада це категорично заперечує.

Попри незначне зниження цін, курячі яйця залишаються дорогими для багатьох американців. Напередодні Великодня споживачі шукають альтернативи: у соцмережах популярності набирають відео, де замість традиційних яєць фарбують зефір, картоплю та навіть цибулю.

У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.

Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.