Росіяни виступили у 8 містах Швеції під назвою «Ballet of Ukraine», – розслідування

Джерело: SVT

Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.

Як з’ясували журналісти, за адресою в Києві, яка вказана на сайті “Ballet of Ukraine”, розташована офісна будівля і торговий центр, а балетної студії немає. Під час розслідування було встановлено, що компанія з бронювання квитків “Touring Actors” знаходиться на російському сервері та належить громадянину Росії, а сам він зареєстрований як власник бізнесу в Москві.

Крім того, 7 з 14 танцюристів, зазначених на сайті, активно працюють у Росії.

“Ми не знайшли жодної української чи російської компанії, яка отримала гроші зі Швеції. Однак ми виявили, що гроші за щонайменше шість виступів у Швеції були виплачені швейцарській компанії, що займається штучним інтелектом і належить колишньому російському банкіру”, – йдеться у матеріалі.

Склад і репертуар “Ballet of Ukraine” такий самий, як і склад і репертуар російського балету Санкт-Петербурга. Танцювальна компанія “Ballet of Ukraine” використовує однакові пресматеріали, що й художній театр “Московський балет” – російська компанія, яка перебуває в процесі ліквідації.

Російський бізнесмен із “Touring Actors” заперечив виданню інформацію про зв’язки з Росією, назвавши це “наклепом”. За його словами, “Ballet of Ukraine” не наймає російських танцівників.

Зокрема, російські танцівники виступили у таких містах:

  • Лунд – 5 грудня;
  • Венерсборг – 6 грудня;
  • Лерум – 7 грудня;
  • Варберг – 8 грудня;
  • Сандвікен – 14 грудня;
  • Вестервік – 15 грудня;
  • Естерсунд – 19 грудня;
  • Пітео – 20 грудня.

Прессекретарка Національної опери України Лана Роксі зазначила, що балетних груп, які називають себе українськими, стало дуже багато, тож їх складно відстежувати.

“Вони заробляють на наших стражданнях”, – наголосила Роксі.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.