Росіяни виступили у 8 містах Швеції під назвою «Ballet of Ukraine», – розслідування

Джерело: SVT

Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.

Як з’ясували журналісти, за адресою в Києві, яка вказана на сайті “Ballet of Ukraine”, розташована офісна будівля і торговий центр, а балетної студії немає. Під час розслідування було встановлено, що компанія з бронювання квитків “Touring Actors” знаходиться на російському сервері та належить громадянину Росії, а сам він зареєстрований як власник бізнесу в Москві.

Крім того, 7 з 14 танцюристів, зазначених на сайті, активно працюють у Росії.

“Ми не знайшли жодної української чи російської компанії, яка отримала гроші зі Швеції. Однак ми виявили, що гроші за щонайменше шість виступів у Швеції були виплачені швейцарській компанії, що займається штучним інтелектом і належить колишньому російському банкіру”, – йдеться у матеріалі.

Склад і репертуар “Ballet of Ukraine” такий самий, як і склад і репертуар російського балету Санкт-Петербурга. Танцювальна компанія “Ballet of Ukraine” використовує однакові пресматеріали, що й художній театр “Московський балет” – російська компанія, яка перебуває в процесі ліквідації.

Російський бізнесмен із “Touring Actors” заперечив виданню інформацію про зв’язки з Росією, назвавши це “наклепом”. За його словами, “Ballet of Ukraine” не наймає російських танцівників.

Зокрема, російські танцівники виступили у таких містах:

  • Лунд – 5 грудня;
  • Венерсборг – 6 грудня;
  • Лерум – 7 грудня;
  • Варберг – 8 грудня;
  • Сандвікен – 14 грудня;
  • Вестервік – 15 грудня;
  • Естерсунд – 19 грудня;
  • Пітео – 20 грудня.

Прессекретарка Національної опери України Лана Роксі зазначила, що балетних груп, які називають себе українськими, стало дуже багато, тож їх складно відстежувати.

“Вони заробляють на наших стражданнях”, – наголосила Роксі.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.