Мита Трампа можуть призвести до повномасштабної економічної війни – доктор Ерік Голсон

Джерело: The Guardian

Мита, які ввела адміністрація президента США Дональда Трампа, можуть спровокувати глобальну економічну війну, побоюється доктор Ерік Голсон, доцент кафедри економіки Університету Суррея.

“Зниження тарифів стало результатом низки компромісів у сфері торгівлі, інтелектуальної власності та послуг у 1990-х роках. Відмова від торгівельних компромісів може призвести до повномасштабної економічної війни”, – розповідає Голсон.

За його словами, середньозважений тариф у 24% приблизно вдесятеро перевищує нинішній рівень США.

“ЄС, Китай та інші країни, безумовно, розглянуть можливість використання слабких місць Америки, включаючи патенти та послуги. Американський бізнес може опинитися у стані багатофронтової економічної війни з власним урядом щодо тарифів та з усіма іншими, хто намагається захистити свої патенти та послуги”, – переконаний Голсон.

“Ще одне питання, яке можуть поставити великі економічні держави у відповідь на ці односторонні тарифні дії, може стосуватися глобальної мобільності капіталу, що лежить в основі глобалізації”, – додає доктор.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп повідомив про запровадження взаємних мит на товари з усіх країн щонайменше на 10%. Світові лідери вже зреагували на такий крок.

Велика Британія має намір підтримати ініціативу створення міжнародного трибуналу для суду над главою РФ Володимиром Путіним, засновану на моделі Нюрнберзького процесу, попри опір з боку президента США Дональда Трампа.

За останній тиждень російські окупанти на 30% збільшили інтенсивність штурмових дій на прикордонні Сумщини.

Президент США Дональд Трамп довів розмір торгових тарифів на товари, що ввозяться з Китаю, не до 125%, про що оголосили 9 квітня, а до 145%. Мита 125% йдуть на додаток до 20% збору, запровадженого раніше через бездіяльність Китаю у торгівлі фентанілом.

У четвер, 10 квітня, російський дрон влучив в багатоповерхівку в Житомирському районі. Пошкоджено щонайменше 5 будинків.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.