Стубб закликав Британію або Францію очолити діалог із РФ

Джерело: Reuters

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

За словами Стубба, європейські країни, котрі приєдналися до “коаліції охочих” на підтримку України, минулого тижня домовилися, що на певному етапі один з її лідерів має вступити в контакт із російською стороною.

Особисто я вважаю, що цим мають займатися представники нашої “коаліції охочих”, тобто Франція або Велика Британія, – зазначив президент Фінляндії. У цьому форматі Париж представляє президент Емманюель Макрон, тоді як Лондон – прем’єр-міністр Кір Стармер.

Стубб наголосив, що будь-які переговори європейських лідерів із Росією мають бути ретельно скоординовані. Водночас агентство нагадує, що Фінляндія має спільний кордон із РФ протяжністю 1300 км та активно підтримує Україну. У 2023 році країна приєдналася до НАТО.

27 березня в Парижі відбувся саміт “коаліції охочих”, де європейські лідери підтвердили рішучість надавати Україні всебічну підтримку до досягнення нею справедливого миру.

За результатами зустрічі, у котрій брали участь представники 31 країни, а також ЄС і НАТО, оголосили про посилення військової, фінансової та енергетичної допомоги Києву, а також сприяння у відновленні країни.

Зокрема, європейські країни зобов’язалися виділити Україні додаткові 17 мільярдів євро військової допомоги, надати 2 мільйони одиниць артилерійських боєприпасів та покращити координацію між членами ЄС для ефективнішого задоволення потреб Києва. Окремо лідери домовилися зміцнювати співпрацю з українським оборонним сектором і розвивати місію ЄС з військового вишколу українських військових.

Окрім того, Париж і Лондон розглядають можливість розміщення європейських сил у тилових районах України для захисту критичної інфраструктури, навчання українських військових та логістичної підтримки. Зауважується, що союзники готуються “найближчими тижнями” направити військову делегацію до України для оцінки необхідної чисельності сил і потенційних зон розгортання.

Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії  Кіра Стармера.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 липня. Від початку цієї доби відбулося 136 бойових зіткнень.

Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї повідомив високопоставленому дипломату ЄС, що Китай не може прийняти поразки Росії у війні проти України, оскільки це дозволить США зосередитись виключно на Пекіні.

У четвер, 3 липня, Сили оборони України вдруге за тиждень успішно вдарили по командному пункту 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ. Також було уражено командний пункт 20-ї мотострілецької дивізії противника на тимчасово окупованій території Донецької області.

У п’ятницю, 4 липня, поблизу тимчасово окупованого селища Стрілкове на Херсонщині підірвався автомобіль Chevrolet Aveo. Внаслідок вибуху загинули троє військових із російського центру безпілотних систем “Барс-Сармат”.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.