Стубб закликав Британію або Францію очолити діалог із РФ

Джерело: Reuters

3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.

За словами Стубба, європейські країни, котрі приєдналися до “коаліції охочих” на підтримку України, минулого тижня домовилися, що на певному етапі один з її лідерів має вступити в контакт із російською стороною.

Особисто я вважаю, що цим мають займатися представники нашої “коаліції охочих”, тобто Франція або Велика Британія, – зазначив президент Фінляндії. У цьому форматі Париж представляє президент Емманюель Макрон, тоді як Лондон – прем’єр-міністр Кір Стармер.

Стубб наголосив, що будь-які переговори європейських лідерів із Росією мають бути ретельно скоординовані. Водночас агентство нагадує, що Фінляндія має спільний кордон із РФ протяжністю 1300 км та активно підтримує Україну. У 2023 році країна приєдналася до НАТО.

27 березня в Парижі відбувся саміт “коаліції охочих”, де європейські лідери підтвердили рішучість надавати Україні всебічну підтримку до досягнення нею справедливого миру.

За результатами зустрічі, у котрій брали участь представники 31 країни, а також ЄС і НАТО, оголосили про посилення військової, фінансової та енергетичної допомоги Києву, а також сприяння у відновленні країни.

Зокрема, європейські країни зобов’язалися виділити Україні додаткові 17 мільярдів євро військової допомоги, надати 2 мільйони одиниць артилерійських боєприпасів та покращити координацію між членами ЄС для ефективнішого задоволення потреб Києва. Окремо лідери домовилися зміцнювати співпрацю з українським оборонним сектором і розвивати місію ЄС з військового вишколу українських військових.

Окрім того, Париж і Лондон розглядають можливість розміщення європейських сил у тилових районах України для захисту критичної інфраструктури, навчання українських військових та логістичної підтримки. Зауважується, що союзники готуються “найближчими тижнями” направити військову делегацію до України для оцінки необхідної чисельності сил і потенційних зон розгортання.

Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії  Кіра Стармера.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.