АРМА передало в управління арештовані судна РФ: держбюджет щомісяця отримуватиме до 6 млн

Джерело: Олена Дума/Telegram

Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.

Новим управителем, визначеним за результатами відкритого конкурсу, стало приватне підприємство “МАРІНЕКС”.

Ключовий результат — щомісячні надходження до бюджету України у понад 5,7 мільйона гривень.

Це якісний прорив у підходах до управління арештованими активами: раніше, за договорами, укладеними попереднім керівництвом АРМА, держава отримувала лише 10 тисяч гривень на місяць за кожен з 9 кораблів. Після проведення контрольних перевірок наша нова команда розірвала ці договори в односторонньому порядку — на користь інтересів держави, — додала Дума.

Серед переданих активів також судно “EMMAKRIS III”, арештоване рішенням Печерського районного суду Києва у квітні 2023 року. Голова АРМА нагадала, що це судно вперше передається в управління.

АРМА вжило усіх заходів безпеки та збереження морських суден. Це стосується і заборони виходу суден в море, спільну роботу проведено  Адміністрацією судноплавства, — запевнила Дума.

Раніше ми повідомляли, що арештовано та передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА) корпоративні права і майно громадянина РФ вартістю майже 5 мільйонів гривень.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.