Сибіга зустрівся з держсекретарем США Рубіо у штаб-квартирі НАТО

Джерело: Андрій Сибіга/Telegram
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Я зустрівся з Марком Рубіо в штаб-квартирі НАТО і підтвердив рішучу відданість України мирним зусиллям. Ми вітаємо лідерство США в цьому питанні, — повідомив міністр.
Він наголосив, що Україна повністю віддана миру і зробила конкретні безумовні кроки для його досягнення, в той час, як Росія продовжує зволікати. Окрім того, глава МЗС поінформував свого колегу про нещодавні порушення Росією енергетичного перемир’я.
Окремо підтвердив зацікавленість України у розвитку взаємовигідного інвестиційного співробітництва та співпраці у сфері видобутку корисних копалин зі Сполученими Штатами як міцного підґрунтя для поглиблення двостороннього партнерства.
Ми також обговорили наступні українсько-американські контакти, – додав він.
Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Україна може підписати економічну угоду зі США вже наступного тижня.
Ми передали завершений документ для економічного партнерства, який наразі розглядається українською стороною. Сподіваємось, що ми перейдемо до повноцінних обговорень і, можливо, навіть підпишемо угоду наступного тижня, — повідомив Бессент.
Президент США Дональд Трамп також висловив сподівання на підписання угоди про розподіл доходів від українських рідкісноземельних металів найближчим часом.
Раніше ЗМІ інформували, що Сполучені Штати та Україна наближаються до підписання довгоочікуваної угоди про рідкісноземельні метали, котру відтермінували після напруженої зустрічі президентів у п’ятницю.
20 березня президент США повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали. Він заявив, що Україна та США найближчим часом підпишуть угоду про розробку українських рідкісноземельних металів. Відповідний документ був готовий до підписання, однак, церемонія, яка мала відбутися у Білому домі, зірвалася через публічну сварку між Трампом та президентом Володимиром Зеленським в Овальному кабінеті.
Та у четвер глава Білого дому наголосив, що найближчим часом підпише указ “про значне збільшення виробництва критичних та рідкісноземельних мінералів”.
Вже 24 березня Трамп поінформував, що українська та американська сторони уклали угоду про рідкісноземельні метали. Нині очікується підписання документа. Також, за словами глави США, між Києвом і Вашингтоном тривають перемовини щодо власності на електростанцію — ймовірно, мовиться про окуповану росіянами ЗАЕС.
Додамо, нещодавно стало відомо, що глава США висунув умови для підписання угоди з Україною щодо рідкісноземельних металів: Київ має домовитися з Москвою про швидке припинення вогню та розпочати переговори.
- Білий дім досі прагне укласти угоду про припинення вогню в Україні до 20 квітня.
- Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер і президент Франції Еммануель Макрон п’ять днів підштовхували і радили президенту України Володимиру Зеленському, як поводитися з президентом США Дональдом Трампом.
- Кір Стармер, прем’єр-міністр Великої Британії, відіграв важливу роль у тому, щоб переконати українського президента Володимира Зеленського запропонувати “оливкову гілку” своєму американському колезі після їхньої публічної суперечки в Овальному кабінеті минулого тижня.
- 4 березня президент Володимир Зеленський заявив про готовність України до якнайшвидшого початку переговорів щодо досягнення миру.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.