Лондонська Королівська опера повернула до участі у виставах росіянку Нетребко

Джерело: AP
Лондонська Королівська опера повідомила про повернення на сцену російської оперної співачки Анни Нетребко після шестирічної перерви.
Зазначається, що Нетребко відкриватиме сезон 2025-26 і братиме участь у постановці “Тоски” Джакомо Пуччіні, яка стане початком роботи Якуба Груші на посаді музичного керівника.
Крім того, росіянка заспіває чотири вистави з 11 по 21 вересня у новій постановці Олівера Мірса й візьме участь у чотирьох виставах “Турандот” Пуччіні з 15 по 23 грудня. На 24 червня 2026 року запланований її сольний концерт.
Востаннє Нетребко виступала у Королівській опері у квітні 2019 року в опері Верді “Сила долі”, а заплановані на січень 2022 року виступи були скасовані через обмеження на в’їзд до Європи.
- У Швейцарії скасували запланований на 1 червня концерт російської оперної співачки Анни Нетребко. Підґрунтям стало географічне розташування виступу поблизу місця проведення майбутнього Саміту миру. Концерт скасували через “загрозу громадському порядку”.
Генеральний штаб ЗСУ не підтримав підготовлений Міністерством оборони законопроєкт про звільнення зі служби та ротацію бійців під час воєнного стану. Командування української армії виступило проти ініціативи, позаяк реалізація документа призвела б до одномоментної демобілізації значної кількості досвідчених військових.
Глава Європейського центрального банку Крістін Лагард закликала до революції у сфері платежів — задля скасування залежності Європи від американських і китайських платіжних систем, таких як Visa, Mastercard, PayPal та Alipay. Описуючи це як “марш до незалежності”, Лагард наголосила: “Європа повинна створити власну альтернативу, аби забезпечити фінансовий суверенітет”.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України наземний роботизований комплекс D-21-12R українського виробництва.
Зростають побоювання щодо можливого обвалу фондового ринку в стилі “чорного понеділка” через підвищення тарифів президентом Дональдом Трампом і відповідну реакцію Китаю.
В ООН закликали до глобальних рішучих дій з метою усунення загрози, яку становлять протипіхотні міни, нерозірвані боєприпаси та саморобні вибухові пристрої.