Кількість загиблих унаслідок землетрусу в М’янмі збільшилася до 3471 особи
Джерело: France24
Руйнівний землетрус у М’янмі забрав життя 3471 особи. Поранень зазнала 4671 особа, водночас 214 осіб досі вважаються зниклими безвісти.
Оскільки люди або зовсім втратили свої домівки, або не хочуть перебувати у пошкоджених та нестабільних будівлях, багато хто ночує на вулиці в наметах.
Разом з тим через сильні дощі та дефіцит тентів, є побоювання, що зруйновані будівлі можуть осісти, що ускладнить пошукові роботи.
Експерти з надання допомоги попереджають, що дощі та спека збільшують ризик спалахів хвороб у таборах для жертв, котрі перебувають у тимчасових укриттях.
Глава гуманітарної допомоги ООН Том Флетчер зазначив, що терміново потрібні їжа, вода та відновлення електропостачання.
М’янма перебуває під владою лідера хунти Мін Ауна Хлаїна з 2021 року, після того, як військові захопили владу в результаті перевороту, скинувши цивільний уряд Аун Сан Су Чжі.
Міжнародні зусилля з надання допомоги в М’янмі, країні з населенням понад 50 мільйонів осіб, ускладнені ненадійними комунікаційними мережами та серйозно пошкодженою інфраструктурою.
Навіть до останнього землетрусу гуманітарна ситуація в країні була критичною, оскільки затяжний багатосторонній конфлікт призвів до переміщення 3,5 мільйона осіб, свідчать дані ООН.
ООН повідомила в п’ятницю, що з моменту землетрусу хунта продовжує здійснювати десятки атак на повстанські групи.
Флетчер провів переговори з міністрами закордонних справ Таїланду та Малайзії в суботу для того, що він назвав “практичною зустріччю”, спрямованою на “сильну, скоординовану колективну дію” для порятунку життів у М’янмі.
Зауважимо, у п’ятницю глава військової хунти країни Мін Аун Хлаінг повернувся з рідкісної закордонної поїздки на регіональний саміт в Бангкоку, де він зустрівся з лідерами, в тому числі з прем’єр-міністрами Таїланду та Індії.
Присутність генерала на саміті викликала суперечки: протестувальники на місці проведення заходу демонстрували банер, який називав його “вбивцею”, а антиурядові групи засуджували його присутність на саміті.
Присутність генерала на саміті викликала протести, коли демонстранти на місці виставили банер, назвавши його “вбивцею”, а антихунтові групи засудили його участь.
Нагадаємо, 28 березня у М’янмі стався потужний землетрус магнітудою 7,4. У суботу, 29 березня, зафіксували ще один землетрус магнітудою 5,1 поблизу столиці Найп’їдо.
- У Всесвітній організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявили, що терміново потребують вісім мільйонів доларів США для надання життєво необхідної допомоги постраждалим від землетрусу у М’янмі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 79 бойових зіткнень.
За словами журналістів The Economist, найбільшою вразливістю України сьогодні є не військова, а політична сфера.
Міністр внутрішніх справ Естонії Ігор Таро, після уваги місцевих медіа, видалив свій обліковий запис у російській соціальній мережі “ВКонтакті”, забороненій в Україні.
Міністерство оборони Великої Британії успішно випробувало новий тип електронної зброї для боротьби з безпілотниками.
У Польщі набули чинності зміни до законів про захист батьківщини і протидію шпигунству. Згідно з новими положеннями, тепер заборонено фотографувати стратегічно важливі об’єкти по всій країні.