Суд стягнув 78 млн інфляційних втрат із підприємства, що мало будувати метро на Виноградар
Джерело: пресслужба Київської міської прокуратури
Завдяки прокуратурі суд стягнув із підприємства, що мало будувати метро на Виноградар, 78 млн гривень інфляційних втрат.
У пресслужбі нагадали, що Верховний Суд поставив крапку у справі за позовом Київської міської прокуратури про стягнення понад 139 млн гривень з товариства, яке мало будувати метро з Сирця на Виноградар, однак замість цього поклало виділені гроші на депозит.
Тоді столична прокуратура ще у 2021 році звернулась до суду з вимогою стягнути отримані відсотки на користь столичної громади.
Водночас законодавством передбачено, що у разі безпідставного одержання грошей нараховуються проценти за користування ними.
Відтак, за позовом прокурорів Київської міської прокуратури Господарським судом ухвалено рішення стягнути з недобросовісного підрядника три проценти річних та інфляційні втрати за весь час користування бюджетними коштами в сумі 78 млн гривень.
Нагадаємо, “Київський метрополітен” уклав договір на продовження робіт із будівництва Сирецько-Печерської лінії метрополітену в напрямку житлового масиву Виноградар. Переможцем тендера обрали ТОВ “Група компаній “Автострада”.
Раніше стало відомо, що КП “Київський метрополітен” розірвав договір з “Київметробуд” на будівництво нової гілки метро на Виноградар через зрив термінів зведення.
Зазначимо, у 2019 році розпочалося будівництво метро на Виноградар. Спочатку дві нові станції планували відкрити у грудні 2021 року. Станом на сьогодні жодна з них не добудована.
Довідка. Наразі на об’єкті будівництва метро на Виноградар побудовано правий перегінний тунель протяжністю майже 1 250 метрів – від станції “Мостицька” до станції “Сирець”. Крім того, завершене будівництво основних конструкцій перегінного вентиляційного вузла. Також частково облаштовано огороджувальні конструкції методом “стіна в ґрунті”, кріплення котловану металоконструкціями. Споруджено основні конструкції суміщеної тягової підстанції, частково збудовано двоярусні тунелі та інше.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
- Внаслідок затоплення тунелів Київського метрополітену, Подільська окружна прокуратура міста Києва розпочала досудове розслідування за фактом службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України).
- У Києві завершилось засідання Державної комісії ТЕБ та НС щодо ситуації із підтопленням декількох станцій метро у столиці.
- Через підтоплення тунелів київського метрополітену правоохоронці провели огляд території над станцією метро “Деміївська”.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.